اقتصادی
کد خبر : 26858
دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه آزاد/ایجاد ۳ کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش‌بنیان» و «ارزیابی»

بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه آزاد/ایجاد ۳ کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش‌بنیان» و «ارزیابی»

با اشاره به ایجاد سه کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش‌بنیان» و «ارزیابی» برای بررسی طرح‌های دانش‌بنیان دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد با تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان می‌تواند به یکی از رسالت‌های اصلی خود که توسعه امور دانش‌بنیان است، دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری بانک امروز، دکتر پیام نجفی، مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی در اولین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی که به منظور بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه برگزار شد، با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر طهرانچی، گفت: در این شیوه‌نامه مقرر شده ذیل شورای اقتصاد دانش‌بنیان، سه کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش بنیان» و «ارزیابی» تشکیل شده و طرح‌های دانش‌بنیان دانشگاه را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه طرح‌های دانش‌بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا به شورای امور اقتصاد دانش بنیان ارجاع می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح‌ها پس از بررسی در این شورا، به کمیته‌ها ارجاع شده و پس از ارزیابی و بررسی نهایی، برای مشارکت دانشگاه در طرح‌های اقتصادی تصمیم‌گیری لازم اتخاذ می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اولین جلسه کمیته دانش‌بنیان در راستای ابلاغ «شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی» برگزار شده، ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسات مستمر، فعالیت‌های دانش بنیان و درآمدهای دانشگاه افزایش یابد.

در ادامه این جلسه، دکتر داود ثمری، مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی دانش‌بنیان، فعالیت‌ها را تخصصی‌تر پیگیری می‌کند، گفت: حضور افراد متخصص در این کمیته‌ها باعث خواهد شد طرح‌های دانش‌بنیان به سمت تجاری‌سازی پیش برود.

ثمری با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای امور اقتصاد دانش‌بنیان فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، طرح‌های دانش‌بنیان در واحدهای دانشگاه عملیاتی و تجاری‌سازی شود.

وی در پایان با گرامیداشت سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، تأکید کرد: با تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به یکی از رسالت‌های اصلی خود که توسعه امور دانش‌بنیان است، دست یابد.

در این جلسه دو طرح دانش‌بنیان بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.