اقتصادی » بانک
کد خبر : 46511
سه شنبه - ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴

صندوق کارآفرینی امید، آماده نقش‌آفرینی در رونق تولید، بهره‌وری و اشتغال‌زایی در کشور

صندوق کارآفرینی امید، آماده نقش‌آفرینی در رونق تولید، بهره‌وری و اشتغال‌زایی در کشور

با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، مراسم معارفه مدیرعامل جدید صندوق کارآفرینی امید با حضور معاونین و مدیران صندوق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که مدیرکل حوزه معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز حضور داشت ضمن تشکر از زحمات مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سابق صندوق، آقای دکتر نعمت الله رضایی به عنوان جایگزین نورالله‌زاده معرفی شد.

سید امیر حسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن تشکر از معاون اول رییس جمهور و همچنین سرپرست نهاد ‌ریاست جمهوری گفت: دغدغه مشترک امروز دولت ایجاد اشتغال و رونق تولید است و ریاست محترم جمهور عنایت ویژه‌ای به مسئله رونق اقتصاد روستا به عنوان اصلی ترین عامل بازدارنده از مهاجرت روستاییان دارند.

 مدنی افزود: روستاها باید برای کشور یک مجموعه مولد قابل اتکاء در تامین امنیت غذایی باشند و در این زمینه باید اشتغال زایی هدفمند و متناسب با ظرفیت های مناطق انجام پذیرد.

نایب رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید در ادامه گفت: صندوق کار آفرینی امید با توجه به تحولات بودجه ای در نظر گرفته شده از طرف دولت و قرارگرفتن این صندوق به عنوان ظرف ایجاد تحول در سال آینده، باید مشکلات اشتغال در روستاها را مرتفع نماید تا بدین ترتیب بار بزرگی از دوش کشور در موضوع ایجاد اشتغال و رونق تولید برداشته شود.

وی تاکید کرد: ان شالله با اصلاحاتی که در اساسنامه صندوق در جلسه اخیر دولت صورت گرفته بتوان به خوبی از ظرفیت همه بخشهای کشور به ویژه نهادهای انقلابی در هم افزایی برای رونق اشتغال و تولید در کشور بهره گرفت.

 در ادامه مدیر کل محترم حوزه سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم رسالت صندوق کارآفرینی امید را حمایت از کسب و کارها دانست و تاکید کرد: در جهت گیری های آینده نیز همین رسالت باید مدنظر باشد و می توان با این ظرفیت کارهای گسترده و مهمی را انجام دهیم.

مولوی افزود: در روستاها مشکلات زیادی هست و با ایجاد اشتغال در این مناطق می توانیم مهاجرت را معکوس کنیم و برکات زیادی را خلق نماییم.

مراسم معارفه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید

وی گفت: رئیس جمهور محترم در سفرهای استانی اهمیت بسزایی را نسبت به روستاها می دهند  و با توجه به دغدغه های معاون اول محترم رئیس جمهور به این مهم، نسبت به ایجاد اشتغال برای صندوق حساب ویژه ای باز گردیده است.

در ادامه جلسه رضایی مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ضمن تشکر از اعضای هیئت مدیره به جهت انتصاب ایشان در این سمت گفت: انشاالله بتوانیم به یاری خدا و کمک همکاران، صندوق را به اهداف در نظر گرفته شده برسانیم و با حرکت برنامه ای و بهره گیری بهینه از منابع، گام های موثری در جهت اشتغال برداریم.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های مهم صندوق کارآفرینی امید این است که به صورت قرض‌الحسنه و بدون ربا در حال خدمت رسانی و فعالیت است و باید این فعالیت ها همانند سابق در راستای بانکداری اسلامی صورت پذیرد.

وی افزود: باید در این دولت منابع را طوری مصرف کنیم تا ضمن اجرای عدالت، محرومیت را با تعیین شاخص‌ها برطرف کرد و در این زمینه رعایت سلامت اداری بسیار با اهمیت است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: این صندوق یکی از مجموعه‌های خوشنام در کشور است و با مدیریت مشارکتی و بانکداری الکترونیکی پیشرفته تر و همچنین می توان با کمک به مناطق محروم بستری را فراهم کرد تا به اشتغال پایدار و رونق کسب و کارهای خرد و کوچک دست یابیم.

لازم به ذکر است، هیات وزیران در جلسه اخیر خود درخصوص اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهوی مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

 به موجب این اصلاحیه، ترکیب هیات مدیره صندوق شامل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، یکی از معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون مربوط به معاون اول رییس جمهوری است.

درپایان این مراسم حکم عضویت مدیرعامل جدید صندوق کارآفرینی امید در هیات مدیره صندوق توسط معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تقدیم وی شد.

معاون معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم، معاونت تجهیز و تامین منابع بنیاد برکت و معاونت مرکز آمار ایران از جمله سوابق مدیرعامل جدید صندوق کار آفرینی امید است. وی همچنین تامین منابع و تجهیز امکانات برای ایجاد ۴۵۰ هزار شغل در نقاط روستایی و محروم و نیز کمک به راه اندازی حدود ۴۰۰ بنگاه و کارگاه اقتصادی را در کارنامه کاری خود دارد.

نعمت الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید