امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

اجراي تمهيدات ويژه بانک ملي ايران براي مناسب سازي ارائه خدمات بانکي به معلولان
بانک ملي ايران با هدف حمايت و افزايش رضايتمندي مشتريان داراي معلوليت و سهولت بهره‌مندي افراد معلول از خدمات ‏بانکي، اقدامات و تمهيدات ويژه اي را براي مناسب‌سازي شعب، بناها و ساختمان هاي بانک براي تردد و ارائه خدمات بانکي به معلولان و افراد داراي معلوليت اجرا کرده است.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، براساس قانون حمايت از جامعه معلولان همه وزارتخانه‎ها، سازمان‎ها، موسسات و شرکت‎هاي دولتي و نهادهاي عمومي موظف هستند شرايطي را فراهم کنند که معلولان به مانند ساير افراد بتوانند از امکانات و خدمات شهري استفاده کنند.

با نگاهي به اغلب ساختمان هاي اداراي و تجاري در کشور نشان مي دهد که اغلب اين ساختمان ها پاسخگوي نيازها و محدوديت هاي افراد داراي معلوليت نيست و وجود مشکلات اساسي، استفاده مفيد از فضاهاي شهري و ساختمان هاي عمومي را براي اين دسته از افراد غيرممکن ساخته است.

با توجه به اينکه موانع فيزيکي و اجتماعي اغلب اين افراد را در استفاده از تسهيلات و خدمات شهري و رفاهي محروم مي سازد، بانک ملي ايران در راستاي عمل به اجراي مسئوليت هاي اجتماعي براي تسهيل خدمات دهي به اين مشتريان داراي معلوليت علاوه بر توسعه بانکداري ديجيتال و نوين، به دنبال ياري رساندن به معلولان و تسهيل امور خدماتي من جمله افتتاح حساب و ايجاد فرصت برابر براي آنها در شعب است.

?? آذرماه مصادف با سوم دسامبر به عنوان روز جهاني افراد داراي معلوليت نامگذاري شده است. بانک ملي ايران از اين رو با مناسب سازي تمامي ورودي و خروجي شعب و ساختمان هاي خود، ايجاد فرم هاي خدمات مالي براي نابينايان، اختصاص گيشه و ساخت سامانه هاي ويژه زمينه سازگار کردن محيط و سهولت و امکان دسترسي افراد داراي معلوليت جسمي و حرکتي و همچنين رعايت شرايط ديگر گروه هاي جامعه اعم از نابينايان، سالمندان و بيماران را فراهم کرده است.

در همين راستا بانک تلاش کرده تا موانع حرکتي شعب را با ايجاد رمپ، سطوح شيب دار، آسانسور و بالابرهاي مناسب جهت حمل ويلچر، تعبيه درب هاي اتوماتيک، کاهش ارتفاع ورودي شعب نسبت به خيابان و... به حداقل برساند و اکنون شعب اسکان، ايثار، فردوس، اميريه، ميدان شهدا، کارگشايي مولوي، دانشگاه تهران، ميدان فردوسي، ميدان جمهوري و... با بهره مندي امکانات مذکور آماده ارايه خدمات مالي به مشتريان داراي معلوليت جسمي و حرکتي هستند.

همچنين شعب مجهز به باجه نابينايان اعم از عارف تهران، ميدان وليعصر قزوين، خيابان سميه قم، ميدان هما فريزد يزد، ميدان آزادي سنندج، چهارراه مشير شيراز، خيابان کوهسنگي مشهد، اترک بجنورد و... به اين دسته از مشتريان گرانقدر خدمات دهي مي کنند.

اقدامات بانک ملي ايران در تسهيل خدمات دهي به مشتريان داراي معلوليت و همچنين همکاري اين بانک در پروژه هاي مطالعاتي نظير روش هاي مناسب سازي ساختمان هاي اداري براي افراد داراي معلوليت جسمي و حرکتي از سوي وزارت راه و شهرسازي نيز مورد تقدير قرار گرفته است.

بانک ملي ايران در راستاي حمايت از مشتريان داراي معلوليت علاوه بر مناسب سازي شعب، زمينه توسعه بانکداري ديجيتال و خدمات بانکي غيرحضوري من جمله سامانه هايي نظير بام، بله، ايوا، همراه بانک و ... را فراهم کرده است.

  • برچسب ها