امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بورس

ورود 95هزار سرمايه‌گذار حقيقي به بازار جديد بورس

رييس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تاکنون و در روزهاي گذشته حدود 95 هزار نفر سرمايه‌گذار حقيقي در اين بازار ورود پيدا کرده‌اند.

به گزارش بانک امروز به نقل از ايسنا، مجيد عشقي در مراسم رونمايي بازار جديد بورس تهران با عنوان بازار سرمايه‌گذاري حرفه‌اي اظهار کرد: همواره عادت کرديم هر وقت به دنبال جذب سرمايه هستيم به بانک فکر مي‌کنيم اما بايد به دنبال تقويت سهم بازار سرمايه در تامين مالي باشيم.

وي افزود: اين پتانسيل در بازار سرمايه وجود دارد که نقشش در تامين مالي پروژه هاي مختلف بسيار بيشتر از آن چيزي باشد که هست. در برخي پروژه‌ها قابليت ورود همه سرمايه‌گذاران به دليل نوع و ميزان ريسک وجود نداشت؛ بنابراين نياز داشتيم که بازار و نوع جديدي از سرمايه‌گذاري ايجاد شود. اميدواريم بازار جديدي که امروز افتتاح خواهد شد اين مشکل را برطرف کند.

رييس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: اين بازار ابداع ما در کشور نيست و در بسياري از کشورها بازار مجزا و جديدي براي سرمايه‌گذاران حرفه‌اي ايجاد شده است. در توضيح تفاوت‌هاي بازار سرمايه‌گذاري حرفه‌اي با بازار سرمايه بايد گفت که به عنوان مثال در عرضه‌هاي اوليه‌اي که در بازار سرمايه اتفاق مي‌افتد، بيش از 1.5 ميليون نفر شرکت مي‌کردند اما در اين بازار حدود95 هزار سرمايه گذار حقيقي و 300هزار نفر سرمايه‌گذار حقوقي وارد شده‌اند که البته نسبت به شرايط موجود و نوع و تفاوت‌هاي اين بازار اين عدد اميدوارکننده است، چراکه تعداد سرمايه‌گذاران با تعداد کمتر اما با سرمايه‌هاي بزرگتر وارد اين بازار شده‌اند.

عشقي با تاکيد بر لزوم شفافيت هر چه بيشتر و ارائه گزارش به موقع و دقيق‌تر از سوي شرکت‌ها، گفت: اميدواريم تا پايان امسال سه پروژه ديگر را نيز به پذيره‌نويسي نويسي در اين بازار برسانيم.

  • برچسب ها