امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

"شرکت ملي انفورماتيک" در گروه رايانه و فعاليت هاي وابسته اول شد


شرکت ملي انفورماتيک در گروه رايانه و فعاليت هاي وابسته اول شد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي شرکت ملي انفورماتيک ، اين شرکت در همايش رتبه بندي شرکت هاي برتر ايران IMI100?" در گروه رايانه و فعاليت هاي وابسته موفق به کسب رتبه نخست شد.

سازمان مديريت صنعتي در سال 1402 براي بيست و ششمين سال متوالي شرکت‌هاي برتر ايران را رتبه‌بندي کرد. در اين رتبه‌بندي 500 شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور طي همايشي که در روز جاري ( دوم بهمن ماه سال جاري) برگزار شد، معرفي شدند.

همايش اعلام شرکت هاي برتر با حضور مقامات کشوري، مديران شرکت‌هاي برتر و بزرگ ايران، صاحب نظران اقتصادي و خبرگان صنعتي برگزار و در آن، از شرکت‌هاي برتري که رتبه‌هاي ويژه‌اي کسب مي‌کنند، تقدير شد.

رتبه‌بندي IMI-100 در سال نخست (1377) با رتبه‌بندي 100 شرکت برتر ايران از نظر شاخص ميزان فروش (درآمد) آغاز شد و در سال‌هاي بعد از آن، با توجه به استقبال خوب شرکت‌ها و براي پاسخگويي به درخواست آن‌ها، به تدريج، تعداد شرکت‌هاي فهرست به 500 شرکت افزايش يافت، همچنين، تعداد شاخص‌هاي مورد بررسي نيز به 33 شاخص افزايش يافت.

مهم‌ترين اهداف رتبه‌بندي شرکت‌هاي برتر ايران، توليد اطلاعات در مورد بنگاه‌هاي اقتصادي کشور و شفاف‌سازي فضاي کسب و کار، رتبه بندي شرکت‌ها از نظر ميزان اثرگذاري در اقتصاد ملي، گسترش رقابت بين بنگاه‌هاي اقتصادي و استفاده از نتايج رتبه‌بندي براي کمک به برنامه ريزي اقتصادي در کشور است.

رتبه بندي‌هاي مشابه IMI-100 هم در سطح جهاني و هم در سطح منطقه‌اي و کشوري انجام مي‌شود.

  • برچسب ها