امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

"چابک" بانک کشاورزي؛ بالاترين سطح امنيت در مبادلات چک


چک الکترونيک بانک کشاورزي با نام «چابک»، خدمتي جديد در راستاي اجراي سند تحول ديجيتال در فضاي بانکداري کشور، توسعه ابزارهاي بانکداري الکترونيکي و جايگزيني بسيار امن و سريع براي دسته چک هاي کاغذي است.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي، «چابک» باداشتن سرعت و امنيت بسيار بالا، عدم امکان سوء استفاده، جعل امضا، سرقت، مفقودي و ... مي تواند جايگزين مناسبي براي چک کاغذي باشد و امکان صدور چک در هر زمان و مکان بدون نياز به حمل دسته چک و نيز وصول وکارسازي چک بدون نياز به مراجعه به شعبه را براي مشتريان فراهم مي کند.

بر اساس اين گزارش، «چابک» مزاياي ديگري همچون کاهش مصرف کاغذ و در نتيجه کمک به حفظ درختان و محيط زيست و کاهش مراجعه به شعب و در نتيجه کمک به حل مشکل ترافيک و آلودگي هوا را نيز دارد که اين محصول را در زمره ابزارهاي تحقق بانکداري سبز قرار مي دهد. همچنين صرفه جويي در زمان براي مشتريان و کارکنان شعب و درنتيجه فراهم سازي بستر مناسب براي استفاده بهينه از زمان در راستاي بروز خلاقيت، نوآوري و تقويت توانمندي هاي افراد نيز از ديگر فوايد «چابک» به شمار مي رود.

اين گزارش مي افزايد: افراد با داشتن حساب جاري نزد بانک کشاورزي، مي توانند براي بهره مندي از خدمت «چابک»، مراحل زير را انجام دهند:

- نصب برنامه "هامون" براي احراز هويت و ثبت امضاي ديجيتال از کافه بازار

- ثبت درخواست چک الکترونيکي در شعبه

- ثبت درخواست فعالسازي مشتري درچابک (چکاد)

- ثبت و صدور در تارنماي بانک: به تارنماي بانک به نشانيwww.bki.ir واريد شويد و گزينه اينترنت بانک را انتخاب کنيد. بعد از ورود به پيشخوان مجازي، وارد سامانه صياد شويد. پس از احراز هويت، گزينه چابک (چک الکترونيک) را انتخاب کرده و چک خود را ثبت کنيد.

همزمان با اجراي مرحله ثبت چک، لازم است برنامه "هامون" را باز کرده و امضاي ديجيتال ثبت شده ي خود را منتقل کنيد.


  • برچسب ها