امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

گام بلند بانک ملي در خروج از بنگاه داري


بانک ملي ايران در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و سياست هاي دولت محترم مبني بر خروج بانک ها از بنگاهداري، 49 شرکت تحت اختيار و زير مجموعه خود را آماده واگذاري و فروش کرده است.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، اين فروش و واگذاري ها با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري در بحث اقتصاد مقاومتي و همچنين تاکيد دولت با هدف ايجاد فرصت هاي سرمايه گذاري تازه براي خلق بنگاه هاي جديد و حمايت از توليد داخلي و ارتقاي نظام مالي کشور صورت گرفته و با اين اقدام، بانک ملي ايران گامي بزرگ در جهت کاهش بنگاه داري بانک ها برداشته است.

سرمايه‌گذاري گروه توسعه ملي (وبانک)، مديريت طرح و توسعه آينده پويا، گروه ملي صنعتي فولاد ايران، شرکت صنايع چوب و کاغذ مازندران، ايران ترانسفو، گروه صنعتي بارز، پتروشيمي شازند، گروه صنايع بهشهر، مارگارين، مجتمع توليدي چيني مقصود و پاکسان از مهمترين شرکت هاي آماده واگذاري بانک ملي ايران است که در اين ليست به چشم مي خورد.

بانک ملي ايران با تشکيل کارگروه ويژه واگذاري، به طور جد فروش و واگذاري سهام شرکت هاي تحت پوشش و املاک مازاد ملکي و تمليکي خود را در دستور کار دارد.

گفتني است از زمان آغاز دولت سيزدهم روند واگذاري و تعيين تکليف اموال تمليکي و مازاد بانک ملي ايران سرعت گرفته است و اکنون شاهد آن هستيم که بخش قابل توجهي از دارايي هاي مازاد اين بانک واگذار شده است.

  • برچسب ها