امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

بررسي روند ساخت 50 هزار واحد مسکوني با مشارکت و حمايت هاي همه جانبه بانک ملي ايران


در نشست مشترک مديران ارشد بانک ملي ايران و قرارگاه امام حسن مجتبي (ع)، روند موضوع تفاهم نامه دو جانبه مبني بر تامين مالي ساخت50 هزار واحد مسکوني در قالب نهضت ملي مسکن بررسي شد .

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، در اين نشست مديرعامل بانک ملي ايران راهکارهاي تامين مالي در راستاي توسعه و پيشرفت ساخت واحدهاي مسکوني موضوع تفاهم نامه را ارائه داد و مسئولان قرارگاه گزارشي از پيشرفت طرح‌هاي مسکن در شهر‌هاي مختلف و دست يابي به فناوري هاي روز صنعت پيش ساخته مسکن را ارايه دادند.

در اين جلسه همچنين محدوديت و مشکلات پيشرفت طرح‌ مورد بررسي قرار گرفت و دکتر نجارزاده دستورات ويژه‌اي جهت تسريع در تامين مالي ساخت‌ و ساز اين واحدها صادر کرد.

دکتر ابوالفضل نجارزاده مديرعامل بانک ملي ايران در اين نشست با بيان اين که يکي از اولويت هاي دولت سيزدهم ساخت 4 ميليون واحد مسکوني براي تمامي اقشار جامعه است، اظهارداشت: در اين راه بانک ملي ايران مصمم است با بسيج امکانات، حداکثر توان و استفاده از ظرفيت هاي موجود دولت را ياري دهد.

وي به تشريح ظرفيت ها و توانمندي هاي بانک ملي ايران در حوزه ارائه خدمات مالي ارزي و ريالي پرداخت و در ادامه به انعقاد تفاهم نامه ساخت واحد مسکوني با وزارت راه و شهرسازي اشاره کرد و گفت: سال گذشته بانک ملي ايران طي امضاي يک قرارداد مشترک با وزارت راه مکلف به ساخت 150 هزار واحد مسکوني شد که 50 هزار واحد آن با قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) در حال پيگيري است.

دکتر نجارزاده در ادامه با توجه به ظرفيت هاي موجود در بانک ملي ايران براي ساخت واحد هاي مسکوني بيشتر اعلام آمادگي کرد و افزود: بانک ملي ايران به عنوان يکي از بازيگران اصلي شبکه بانکي با حمايت هاي گسترده و ارائه مدل هاي تامين مالي، توان ايجاد تحول در رشد ساخت مسکن را در سراسر کشور دارد.

وي اظهارداشت: بانک ملي ايران هم اکنون با وجود 53 ميليون مشتري و نيروي انساني متخصص، با دانش و با تجربه، نقش مهمي را در اقتصاد کشور و جايگاه خاصي را در ارائه خدمات نوين به آحاد جامعه، اقشار محروم، توليد کنندگان و صنعتگران دارد.

مديرعامل بانک ملي ايران با بيان اين که اگر بانک به موفقيت وسودي برسد بي شک اين سود مجدد به مردم و دولت خواهد رسيد، ادامه داد: بانک ملي ايران در طول 95 سال قدمت و خدمت همواره با حمايت و تامين مالي طرح هاي زيربنايي و عمراني کشور، به دنبال خدمت به مردم و کمک به دولت در جهت توسعه کشور است.وي در ادامه خاطرنشان کرد: بانک ملي ايران مشارکت در حل مسائل مختلف جامعه را در چارچوب رعايت اصل مسئوليت اجتماعي در دستور کار خود قرار داده است. براين اساس تعريف و اجراي برنامه‌ها در حوزه‌هاي مختلف، بويژه مدرسه سازي، سلامت فردي، توسعه فرهنگي، حفظ محيط زيست، مديريت مصرف انرژي و هم چنين حمايت از طرح‌هاي ساخت مسکن محرومان و اقشار آسيب پذير و نيازمند را به عنوان اولويت سازماني خود برگزيده است.

دکتر نجارزاده در اين نشست ابراز اميدواري کرد و گفت: اين تعامل و مشارکت سازنده بي شک موجب برکت و خانه دار شدن بسياري از جوانان خواهد شد.

در ادامه اين نشست سردار جمال الدين آبرومند، دبير قرارگاه امام حسن مجتبي(ع) نيز ضمن برشمردن بانک ملي ايران به عنوان يک بانک بزرگ و توانمند در کشور، با ارائه گزارشي از عملکرد قرارگاه در تسريع و تسهيل ساخت واحدهاي مسکوني طرح نهضت ملي مسکن، به بيان نظرات و طرح ديدگاه ها و پيشنهادهاي خود درباره مدل هاي تامين مالي اين پروژه پرداخت.

وي اظهارداشت: رسالت قرارگاه، محروميت زدايي و کمک به اقشار آسيب پذيرو نيازمند در سراسر کشور به خصوص روستاها است و براين اساس در روستاها بنا دارد تا با توليد ثروت زمينه توسعه پايدار را فراهم کند.

لازم به ذکر است، مديران ارشد بانک ملي ايران هم پيشنهادهاي خود را براي تقويت سطح همکاري ها و رفع محدوديت هاي پيش رو مطرح کردند و در نهايت دکتر نجارزاده دستورات لازم را براي بررسي ارائه مدل هاي تامين مالي پروژه صادر کرد.

گفتني است، در پايان اين نشست نيز مديرعامل بانک از خط توليد ساخت قطعات پيش ساخته واحد هاي مسکوني قرارگاه امام حسن مجتبي(ع) که با همکاري قرار گاه سازندگي خاتم الانبياء به توليد انبوه رسيده است ديدن کرد.

  • برچسب ها