امروز : ششم اسفند ماه سال 1402
image بانک

پيام تسليت رئيس‌کل بانک مرکزي به مناسبت درگذشت دکتر باقر قديري اصل


به گزارش بانک امروز، به مناسبت درگذشت دکتر باقر قديري اصل از بنيانگذاران و روساي سابق انجمن اقتصاددانان ايران، پيام تسليتي صادر کرد.

متن اين پيام به شرح ذيل است:
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

«خبر درگذشت استاد ارجمند جناب آقاي دکتر باقر قديري اصل از اساتيد برجسته علم اقتصاد و از بنيانگذاران و روساي سابق انجمن اقتصاددانان ايران موجب تاثر و تألم گرديد.

قطعا خدمات و شخصيت ارزنده علمي و اخلاقي دکتر قديري اصل که از سال ???? به عنوان استاديار دانشکده حقوق و علوم سياسي و اقتصادي دانشگاه تهران رسماً شروع به کار کرد، در سال ???? به مقام استادي دست يافت و در سال‌هاي عمر گرانبهاي‌شان نسبت به تاليف کتب درسي، تخصصي و تربيت شاگردان و دانش‌پژوهان اهتمام ويژه داشتند، فراموش نشدني است.

از مرحوم دکتر قديري اصل که از بنيانگذاران دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و از نخستين استادان اين دانشکده محسوب شده و نقش مهمي هم در تهيه و تدوين قانون پولي و بانکي در سال ???? داشت، کتاب‌ها و تاليفات بسيار زيادي در حوزه هاي تخصصي به يادگار مانده است؛ مهمترين آنها کتاب اقتصاد خرد، پول و ارز و بانک، کليات علم اقتصاد و سير انديشه‌هاي اقتصادي است که تا مدت‌ها به عنوان مرجع تدريس به دانشجويان در دانشگاه ها بوده است.

تعهد به اصول حرفه‌اي، سلامت نفس و تلاش براي ارتقاي جايگاه حساس علم اقتصاد با محوريت جهد و تلاش در حوزه تدوين و نگارش مقالات ارزنده و تاليفات گسترده تخصصي از مشخصه‌هاي ويژه ايشان به شمار مي‌رود که همواره اين دغدغه‌ها نيز در آثار و منش رفتاري ايشان هويدا بود.

خدمات بي‌شمار ايشان به علم اقتصاد و تبيين اصول آن در جامعه دانشگاهي طي چند دهه گذشته از يادها نمي‌رود و قطعاً فقدان اين مرد بي‌بديل، ضايعه بزرگي در اين حوزه خواهد بود.

اينجانب از طرف خود و صنعت بانکداري ايران فقدان اين استاد ارزنده را ابتدا به خانواده آن مرحوم و سپس به همه همکاران و اساتيد دانشگاه و شاگردان ايشان تسليت عرض نموده و از خداوند متعال براي آن‌مرحوم رحمت و غفران الهي را مسئلت مي نمايم.»
محمدرضا فرزين
? آبان ????

  • برچسب ها