امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

بررسي ظرفيت‌هاي همکاري شرکت ملي انفورماتيک با مرکز سيستم‌هاي اطلاعات دانشگاه شريف

مدير پروژه متابانک شرکت ملي انفورماتيک در نشستي، ظرفيت‌هاي همکاري‌هاي مشترک درباره پروژه‌هاي هوش مصنوعي، متاورس و استفاده از فناوري‌هاي نوين در نظام بانکي را بررسي کردند.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي شرکت ملي انفورماتيک، الهام فراهاني به همراه همکاران SBU هوش مصنوعي در نشستي با بابک حسين خلج رييس دانشکده مهندسي برق و مرکز سيستم‌هاي اطلاعات و علوم داده دانشگاه صنعتي شريف به بررسي توانمندي‌هاي مرکز علوم داده در زمينه فناوري‌هاي متاورس و هوش مصنوعي پرداخته و برنامه‌هاي خود را تشريح کردند.
اين نشست با هدف شناسايي ظرفيت‌هاي مرکز سيستم‌هاي اطلاعات و علوم داده دانشگاه شريف برگزار و امکان همکاري در زمينه پروژه‌هاي آتي مورد نياز گروه ملي انفورماتيک بررسي شد.
مرکز سيستم‌هاي اطلاعات و علوم داده شريف با تمرکز بر حوزه‌هاي بنيادي و کاربردي ميان رشته‌اي و توسعه دانش و فناوري‌هاي نوين علوم داده با محوريت نيازهاي کشور، در جهت راهبردهاي مؤثر در حوزه‌هاي پژوهش و فناوري در ابعاد ملي و بين‌المللي فعاليت مي‌کند.
دانش و فناوري‌هاي مبتني بر سيستم‌هاي اطلاعات و علوم داده به سرعت در دنيا در حال گسترش است و رسيدن به مرزهاي دانش و فناوري در اين موضوع مي‌تواند به برتري استراتژيک کشور در حوزه‌هاي علمي، اقتصادي و امنيتي بيانجامد.
اين مرکز بر روي فناوري «متاورس به عنوان خدمت» و «زيرساخت‌هاي هوش مصنوعي» فعاليت دارد.
شرکت ملي انفورماتيک نيز به عنوان بازوي فناوري بانک مرکزي، بدنبال ارائه‏ راه‌‏حل‌هاي حاکميتي و ظرفيت‏‌ساز، متناسب با نيازمندي‌هاي فعلي و آتي نظام بانکي است.

  • برچسب ها