امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

روش دريافت شماره شبا حساب هاي بانک ملي ايران براي مشتريان


شماره «شبا» در انتقال وجه بين‌بانکي پايا و ساتنا نيازي ضروري و در انتقال وجه با مبالغ بالا مورد استفاده قرار مي گيرد و مشتريان بانک ملي ايران مي توانند از طريق سايت رسمي اين بانک، شماره شباي خود را به راحتي و به صورت غيرحضوري دريافت کنند.
????/??/?? ??:??:?? 732
به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، شبا يا شماره حساب بانکي ايران به منظور تسهيل و استانداردسازي مبادلات بين بانکي و بين المللي بانک هاي کشور، توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعريف و تبيين شده است و در تمام سامانه‌هاي پرداخت بين بانکي منحصراً از اين نوع شماره حساب استفاده مي‌شود.

«شبا» يک کد 26 کاراکتري و مستقل از نظام شماره گذاري داخلي هريک از بانک هاست، اما در محاسبه «شبا» از شماره حساب مربوط به نظام شماره گذاري داخلي بانک ها استفاده مي شود و هر شماره حساب بانکي، قابل تبديل به يک شماره حساب شبا است.

مشتريان بانکي علاوه بر انتقال وجه بين‌بانکي پايا و ساتنا، هنگام گرفتن ابزارهاي «دريافت پول» مانند دستگاه کارت‌خوان (POS) و يا درگاه اينترنتي نيز شماره شبا خود را نياز دارند.

براي تبديل شماره حساب بانكي ملي به شبا، تبديل شماره حساب شبا به شماره حساب بانك ملي و دريافت شناسه شبا حساب هاي خزانه، دستگاه‌هاي دولتي و بانك‌ها نزد بانك مركزي مي توانيد روي لينک https://bmi.ir/fa/shaba/ کليک کنيد.

  • برچسب ها