امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

گام بلند بانک‌ صادرات ايران در تامين مالي صنعت فولاد


بانک صادرات ايران با هدف توسعه صنعت فولاد و کمک به تقويت زنجيره تأمين در اين صنعت در بيست و پنجمين همايش پژوهشگران صنعت فولاد کشور در جزيره کيش با سه شرکت فولادي کشور تفاهم‌نامه همکاري امضا کرد.
به گزارش بانک امروز، ياسر مرادي، عضو اجرايي هيأت‌مديره بانک صادرات ايران با حضور در اين همايش بين‌المللي که تحت عنوان سمپوزيوم فولاد ???? در مرکز همايش‌ها و نمايشگاه بين‌المللي کيش برگزار شد، ضمن ديدار و نشست با مديران برخي شرکت‌ها از جمله فولاد خوزستان، فولاد آلياژي ايران، فولاد کاوه کيش و فولاد مبارکه اصفهان، صبا فولاد، فولاد هرمزگان، فولاد اکسين، شرکت اکتشاف معادن و صنايع غدير و گروه سرمايه‌گذاري بين‌المللي ارزش، با مديران سه شرکت «ذوب آهن اصفهان»، «سنگ آهن مرکزي ايران» و «سرمايه‌گذاري آرين حديد» تفاهم‌نامه توسعه همکاري امضا کرد.

عضو اجرايي هيأت‌مديره بانک صادرات ايران در بيان قابليت‌ها و توانمندي‌هاي اين بانک براي کمک به صنعت فولاد کشور گفت: ايران در رده کشورهاي بزرگ توليدکننده فولاد در دنيا است. ظرفيت توليد فولاد کشور با وجود تنگناها و مشکلات سال‌هاي اخير، به سرعت در حال رشد است تا جايي که در حال حاضر سالانه ظرفيت توليد ?? ميليون تن فولاد وجود دارد و بر اساس پيش‌بيني‌ها اين ظرفيت تا افق ???? به ?? ميليون تن خواهد رسيد.

وي افزود: بانک صادرات ايران طي ساليان متمادي در کنار توليدکنندگان بزرگ و شرکت‌هاي مادر در اين صنعت ايستاده و امروز نيز با استفاده از قابليت‌هاي نوين در عرصه فناوري و همچنين ظرفيت‌هاي داخلي و بين‌المللي خود، در کنار فعالان اين صنعت نقش‌آفريني مي‌کند.
وي با اشاره به کارنامه درخشان بانک صادرات ايران در کمک به احداث و پايه‌گذاري اغلب صنايع بزرگ کشور در بخش‌هاي مختلف صنعت از جمله، فولاد، آلومينيوم، نفت، گاز و پتروشيمي و همچنين پالايشگاه‌ها و نيروگاه‌هاي بزرگ و ساير صنايع، تاکيد کرد: بانک صادرات ايران در حمايت از صنعت فولاد با بهره‌گيري از قابليت‌هاي بانکداري جامع، بانکداري شرکتي و اختصاصي‌سازي محصولات نوين بانکي به ويژه ارائه خدمات تامين مالي پروژه‌هاي توسعه‌اي از طريق صدور و تنزيل اعتبارات اسنادي، برات الکترونيک، انتشار اوراق مرابحه، صکوک، اوراق گواهي سپرده خاص و چکنو، براي پشتيباني از شرکت‌ها آماده است و بانکداران حرفه‌اي در بانک صادرات ايران براي حل دغدغه‌هاي تامين مالي و تقويت زنجيره ارزش در صنعت فولاد در کنار فعالان اين صنعت ايستاده‌اند

بيست و پنجمين سمپوزيوم فولاد کشور که دوم تا چهارم آبان ماه سال جاري در جزيره کيش برپا بود با استقبال فعالان اين صنعت استراتژيک مواجه و ??? شرکت توانمندي‌هاي خود را عرضه کردند.

  • برچسب ها