امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

رشد 131 درصدي سود 6ماهه نخست بانک سينا در سال جاري


مديرعامل بانک سينا گفت: در شش ماه اول امسال، شاهد 131 درصد، رشد سود نسبت به مدت مشابه سال قبل بوديم که حکايت از تأثير مثبت اجراي طرح راهبردي کسب‌و کار بانک دارد.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي بانک سينا، غلامرضا فتحعلي، مديرعامل بانک سينا، در هم‌انديشي سراسري مديران بانک سينا که در مشهد مقدّس برگزار شد، با ارائه گزارشي از مهم‌ترين اقدامات اين بانک در يک‌سال گذشته، تصريح کرد: منابع بانک سينا تا پايان مهرماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل، 26 درصد رشد داشته که اين مهم در حالي صورت گرفته است که 36 درصد از جذب منابع بانک، از سپرده‌هاي ارزان‌قيمت به دست آمده و نشان از عملکرد مطلوب اين بانک دارد.
وي با تبيين اقدامات صورت‌گرفته در خصوص طراحي و اجراي طرح راهبردي کسب‌و کار بانک، گفت: راهبردهاي اصلي ما براي رساندن بانک سينا به جايگاه اصلي خود در نظام بانکي و تحقق اهداف ترسيم‌شده، استفاده از ظرفيت توسعه خطوط بانکداري، حرکت به سمت ديجيتالي شدن و اجراي بهينه بانکداري پلتفرمي است.
مديرعامل بانک سينا مزاياي اجراي طرح راهبردي اين بانک را در سال نخست، مثبت و اثرگذار توصيف کرد و افزود: آمار و شاخص‌هاي عملکردي در شش ماهه نخست سال جاري نشان مي‌دهد که اجراي اين طرح، مزيت‌هاي رقابتي بانک را افزايش داده و منجر به تکميل زنجيره ارزش خدمات شده است.
فتحعلي اظهار داشت: در حوزه پرداخت تسهيلات تکليفي در سال 1401 بيش از 84 درصد تحقق بودجه صورت گرفته است.
وي همچنين از تخصيص 9 هزار ميليارد تومان به حوزه طرح جهش مسکن خبر داد.
مديرعامل انک سينا يکي از شاخص‌هاي مهم نظام بانکي را نسبت مطالبات غيرجاري به کل تسهيلات عنوان کرد و گفت: در اين حوزه وضعيت خوبي داريم و زير شاخص جهاني هستيم و در شرايط فعلي، شاخص «NPL» بانک2.6 درصد است.
وي ادامه داد: در طي 6 ماهنخست سال جاري نسبت به بودجه پيش‌بيني شده، تحقق 144 درصدي سود را به ثبت رسانديم که رقمي در حدود يک هزار و 400 ميليارد تومان است و بر اساس اهداف ترسيم‌شده، اين رقم تا پايان سال 1402 بالغ بر هزار و هشتصد ميليارد تومان خواهد شد که سود با کيفيت و پايداري براي بانک است.
فتحعلي تصريح کرد: سهام بانک در بازار سرمايه در سال 1401 حدود 42 درصد رشد را تجربه کرد که امسال نسبت به ابتداي مشابه در سال قبل رشد 68 درصدي را ثبت کرده است.
به گفته فتحعلي، از اتفاقات خوبي که با همت مديران بانک سينا صورت گرفته، کسب نشان رضايت‌مندي مشتري، معرفي به عنوان چهره نامي صنعت و اقتصاد کشور، تقدير بانک مرکزي به جهت پيشرو بودن در استقرار نظارت و تطبيق شرعي و رتبه قابل توجه بانک در پرداخت تسهيلات تکليفي با نظارت و معرفي سازمان‌هاي حمايتي بوده است.
گفتني است هم‌انديشي سراسري مديران بانک سينا در روزهاي 3 و 4 آبان‌ماه در مشهد مقدس با حضور مديرعامل، معاونين و مديران ستادي و مناطق اين بانک برگزار و ضمن بررسي عملکرد سال گذشته، سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات سال جاري مورد پايش قرار گرفت.

  • برچسب ها