امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

بانک صادرات ايران با چادرملو تفاهم‌نامه همکاري امضا کرد


بانک صادرات ايران با هدف حمايت از توليد و توسعه پايدار در واحدهاي توليدي و صنعتي کشور و کمک به تکميل زنجيره تامين مالي اين واحدها، با شرکت معدني و صنعتي چادرملو، تفاهم‌نامه همکاري امضا کرد.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، مديرعامل بانک صادرات ايران در نشست امضاي اين تفاهم‌نامه که با حضور اميرعلي طاهرزاده، مديرعامل و عضو هيئت‌مديره شرکت چادرملو، مديرعامل و ساير مديران اين شرکت و همچنين مهدي اقبالي‌راد عضو هيئت‌مديره بانک صادرات ايران، سيدکاظم مرتضوي اسکويي معاون شعب، محمد وطن‌پور معاون بانکداري جامع، هدايت نصرالهي مديرامور حوزه مديريت و ارتباطات و غلامرضا طالبيان رئيس اداره کل بانکداري شرکتي برگزار شد، با تاکيد بر نقش بانک صادرات ايران در اقتصاد کشور و تشريح جايگاه شرکت چادرملو به عنوان يکي از ارزشمندترين واحدهاي صنعتي کشور، آمادگي و توانمندي‌هاي اين بانک براي همراهي و همکاري و عملياتي کردن طرح‌هاي توسعه‌اي در اين شرکت و شرکت‌هاي زيرمجموعه آن را تشريح کرد.
محسن سيفي در اين نشست با تبريک حلول ماه مبارک رجب، تقويت همکاري بانک صادرات ايران و مجموعه چادرملو را حرکت مثبتي در صنعت و توليد کشور ارزيابي کرد و گفت: بانک صادرات ايران به عنوان يکي از بزرگترين بانک‌هاي کشور و داشتن گسترده‌ترين شبکه جغرافيايي شعب داخلي و خارجي، تعداد مشتريان حقيقي و مشتريان صنعتي و همچنين سهم از صنعت کشور در رده برترين بانک‌هاي کشور است و سهم آن از توليد و توليد ناخالص داخلي سهم قابل‌توجهي است و مجموعه‌هايي که با مشارکت بانک صادرات ايران تاسيس شده‌اند و مجموعه‌هايي که با تامين مالي و سرمايه درگردش اين بانک در حال توليد هستند، بخش قابل ملاحظه‌اي از اقتصاد کشور را شامل مي‌شوند که اين سابقه درخشان شايسته احترام است.
او افزود: مجموعه چادرملو نيز از جمله مهمترين و ارزنده‌ترين واحدهاي معدني و صنعتي کشور است که نقش بسزايي در ساختار معدني و صنعتي اقتصاد ايران دارد و همانطور که شعار اين مجموعه نماد توسعه پايدار است، بانک صادرات ايران نيز نماد بانکداري پايدار در اقتصاد ايران است و براي کمک به تحقق اهداف توسعه اين شرکت، اين تفاهم‌نامه منعقد مي‌شود.
سيفي تاکيد کرد: در تلاش هستيم تا بانک صادرات ايران بتواند در زنجيره تأمين مالي توليد، پيشگام باشد. زنجيره تامين مالي در بانک صادرات ايران صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌اي در خلق نقدينگي در اقتصاد ايران دارد و به دنبال اين هستيم که تامين مالي مدنظر چادرملو را با خلق نقدينگي کمتر و ارزش افزوده بيشتر در توليد، ايجاد کنيم.
مديرعامل بانک صادرات ايران با بيان اينکه تامين مالي ريالي و ارزي در کنار استفاده از ظرفيت اوراق مرابحه، گواهي سپرده عام و خاص براي کمک به طرح‌هاي توسعه‌اي شرکت چادرملو مدنظر است.
او با اشاره به شرايط ويژه اقتصاد کشور از نظر تورمي و سياست‌هاي انقباضي، افزود: علاوه بر اين از توانمندي‌هاي بانک در استفاده از تعهدات براي تامين مالي و کمک به ترويج و توسعه توليد در شرکت چادرملو استفاده خواهيم کرد و در همين راستا براي حمايت از سرمايه‌هاي انساني اين شرکت و شرکت‌هاي زيرمجموعه نيز خدمات بانکي و مالي ويژه‌اي در قالب اين تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است.
اميرعلي طاهرزاده، مديرعامل و عضو هيئت‌مديره شرکت چادرملو نيز در اين نشست با بيان اينکه اقتصاد کشور به سمت اقتصاد غيرنفتي پيش مي‌رود و شرکت چادرملو نيز به عنوان يکي از بنگاه‌هاي ملي در زنجيره فولاد کشور پيشران است، در اين مسير ادامه مسير مي‌دهد.
وي با تشريح عمليات اين شرکت در دو بخش اصلي توليد و طرح‌هاي توسعه‌اي، افزود: در بخش توليد نقش اساسي در زنجيره تامين فولاد کشور دارد و سال گذشته 21 درصد از تامين کنسانتره فولاد کشور را برعهده داشته ضمن اينکه از رشد توليد و ايجاد ظرفيت بيشتر براي رقابت‌پذيري در عرصه جهاني نيز غافل نبوده است. به نحوي که در توليد آهن اسفنجي و فولاد در سال گذشته به رکوردهاي جديدي دست يافته است.
طاهرزاده با تاکيد بر اينکه توسعه توليد در کشور يک تکليف است و نياز است تا بخش بانکي در کنار واحدهاي صنعتي و معدني قرار گيرند و با هدايت نقدينگي به سمت صنعت و معدن به شکوفايي اين مجموعه، نقش اساسي‌تري را دنبال کنند.
او با اشاره به برنامه‌هاي اين شرکت براي عملياتي کردن 35 طرح با سرمايه‌گذاري 5.2 ميليارد يورو، افزود: مجموعه اين طرح‌ها اشتغالزايي تقريبا 44 هزارنفري را در کشور به ارمغان خواهد آورد. اين شرکت در شش ماه اول سال جاري بيش از شش هزار ميليارد تومان در طرح‌هاي توسعه‌اي خود سرمايه‌گذاري کرده و پيش‌بيني مي‌شود اين رقم در تمام سال به دو برابر افزايش يابد.
مديرعامل چادرملو با قدرداني از نگاه ويژه بانک صادرات ايران به حمايت از صنعت و توليد، انعقاد اين تفاهم‌نامه را گام بزرگي در جهت توليد و اشتغال و عملياتي کردن طرح‌هاي توسعه‌اي اين شرکت برشمرد.

  • برچسب ها