امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

اثرات افزايش سرمايه بر ساختار مالي بانک صادرات ايران


?معاون مالي بانک صادرات ايران افزايش سرمايه نقدي را زمينه‌ساز افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي‌هاي اين بانک عنوان کرد و از افزايش حدود 2 درصدي کفايت سرمايه اين بانک خبر داد.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، سيد مجتبي صالحي در خصوص تاثير افزايش سرمايه بانک از محل سلب حق تقدم و بهبود ساختار مالي بانک، گفت: با نهايي شدن مراحل دريافت مجوز افزايش سرمايه بانک صادرات ايران از محل سلب حق‌تقدم، به دنبال اصلاح ساختار مالي، بهبود سرمايه نظارتي و بالا بردن کفايت سرمايه بانک هستيم و افزايش 40 ميليارد سهم به ارزش اسمي 40 هزار ميليارد ريال به صورت افزايش سرمايه نقدي بر اساس قوانين و مقررات مدنظر قرار گرفته است.

معاون مالي بانک صادرات ايران گفت: پذيره‌نويسي از طريق سلب حق‌تقدم از سهامداران فعلي و فروش سهام به صورت عرضه عمومي و تخصيص سهام جايزه از محل صرف سهام ايجاد شده به سهامداران فعلي انجام خواهد شد.

دبير کميسيون مالي شوراي هماهنگي بانک‌ها اظهار کرد: بانک صادرات ايران در اين زمينه پيشقدم شده و افزايش سرمايه نقدي از محل سلب حق تقدم را با توجه به محدوديت‌هاي اصل 44 قانون اساسي لحاظ کرد و در حدود چهار هزار ميليارد تومان مجوز دريافت کرده و معادل همين ميزان مي‌تواند از افزايش سرمايه استفاده کند و کفايت سرمايه، تا 1.67 درصد بهبود خواهد يافت. از اين رو افزايش سرمايه بانک صادرات ايران قطعا در نسبت‌هاي نظارتي و نسبت کفايت سرمايه اثر مثبت خواهد داشت. اين مرحله از افزايش سرمايه قطعا زمينه‌ساز و توجيهي مناسب براي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي‌هاي بانک خواهد بود.

صالحي تاکيد کرد: تجديد ارزيابي دارايي‌ بانک‌ها نيز به عنوان يکي از بندهاي حسابرسي در صورت‌هاي مالي حسابرسي‌شده پايان سال و ميان‌دوره‌اي مورد تاکيد قرار گرفته و بانک‌ها موظند که تجديد ارزيابي دارايي انجام دهند و سازمان بورس اوراق بهادار نيز به طور جدي پيگيري مي‌کند و اين بانک اقدامات لازم براي تحقق اين مهم را انجام خواهد داد.

  • برچسب ها