امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

مدال جشنواره محصول برتر سال 1402 به پلتفرم «سيپات» بانک سينا رسيد


در مراسم افتتاحيه نهمين نمايشگاه تراکنش ايران، مدال جشنواره محصول برتر سال 1402 «فينتکس» به پلتفرم «سيپات» بانک سينا اعطا شد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي بانک سينا، در مراسم افتتاحيه نهمين نمايشگاه تراکنش ايران که با حضور مديران عامل بانک‌ها و فعالان حوزه بانکي برگزار شد، هيئت داوران جشنواره انتخاب محصولات برتر سال 1402 از ميان 21 محصول ارائه شده، مدال اين جشنواره را به سامانه سيپات بانک سينا اعطا کرد.

سيپات يکي از محصولات فناورانه سرزمين هوشمند سينا است که به عنوان سامانه حامي هوشمند ويژه ارائه خدمات بانکداري اجتماعي به گروه‌هاي مشتريان معرفي‌شده از سوي سازمان‌هاي حمايتي است.

بر اساس اين گزارش، پيش از اين، اعطاي وام‌هاي حمايتي و اشتغالزايي در مناطق کم‌برخوردار مانند مناطق هدف بنياد علوي که از سوي بانک سينا پرداخت مي‌شد، با دشواري‌هاي زيادي براي مشتريان همراه بوده است مانند اينکه متقاضيان بايد مسافت زيادي را براي انجام برخي امور تا نزديک‌ترين شعبه بانک طي مي‌کردند. ديگر آن‌که همکاران بانک سينا براي احراز هويت و افتتاح حساب براي اين گروه، بايد به اين مناطق مراجعه مي‌کردند تا فرآيند تسهيلات طي شود.
در سامانه سيپات، اين امکان فراهم شده است که اطلاعات جامعه مخاطب بنياد علوي به صورت سيستمي و مکانيزه بر روي اين سامانه ثبت شده و سپس متقاضيان بنا بر انتخاب خود، براي دريافت تسهيلات به کانال غيرحضوري از طريق پلتفرم سيبانک و در شرايط خاص به کانال حضوري بانک هدايت شوند. به منظور ارائه خدمات به متقاضيان دريافت تسهيلات به روش حضوري، نسبت به ارائه خدمات بانکداري پرتابل در محل متقاضيان، ارسال شعب سيار يا هدايت مشتري به سمت نزديک‌ترين شعبه اقدام خواهد شد.

مسيريابي، زمان‌بندي و تخصيص کانال مناسب بانکداري، همگي در اين سامانه با بکارگيري الگوريتم‌هاي هوشمند انجام ‌مي‌شود که با بهينه‌سازي انجام‌شده، کارايي ارائه خدمات به مشتريان افزايش پيدا مي‌کند.

اين جايزه را مهدي باستان، معاون برنامه‌ريزي و توسعه کسب‌و کار بانک سينا به عنوان نماينده اين بانک از هيئت داوران دريافت کرد.

گفتني است نهمين نمايشگاه تراکنش ايران به عنوان يکي از رويدادهاي اثرگذار در حوزه صنايع مالي، بانکي و پرداخت کشور از تاريخ 18 لغايت 20 دي‌ماه سال جاري در مرکز آفرينش‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار مي شود.

  • برچسب ها