امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

تعامل بانک کشاورزي و صندوق توسعه ملي در راستاي تحکيم پايه هاي امنيت غذايي


مديرعامل بانک کشاورزي در نشستي که با حضور محمدعلي نيکبخت وزير جهاد کشاورزي و مهدي غضنفري رييس هيأت عامل صندوق توسعه ملي برگزار شد، بر ضرورت افزايش تعاملات صندوق توسعه ملي و اين بانک با هدف تحکيم پايه هاي امنيت غذايي کشور تاکيد کرد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي، در جريان اين نشست که روز دوشنبه بيست و دوم آبان ماه در محل صندوق توسعه ملي برگزار شد، فرشيد فرخ‌نژاد مديرعامل بانک کشاورزي با اشاره به اهداف توسعه‌اي و ماموريت‌هاي اين بانک و نقش تعاملات دو جانبه با صندوق توسعه ملي در پيشبرد اين اهداف، افزود: منابع ارزي اين صندوق که در اختيار بانک کشاورزي قرار مي گيرد، به توسعه صنايع تبديلي صادرات محور و منابع ريالي آن نيز در بخش توليدات محصولات کشاورزي اختصاص مي يابد.


وي با اشاره به ظرفيت‌هاي بانک کشاورزي و سابقه جذب منابع صندوق توسعه ملي براي کمک به توسعه بخش کشاورزي، اظهار داشت: با جا به‌ جايي سرفصل‌ها و اعطاي تسهيلات به بخش‌هايي که متقاضي بيشتري دارند، مي توان به توليدکنندگان و فعالان اين بخش خدمات مطلوب تري ارائه کرد.


فرخ‌نژاد تصريح کرد: تخصيص بهينه منابع صندوق توسعه ملي به بانک کشاورزي علاوه بر ارز آوري، نقش پُر رنگي در امنيت غذايي جامعه و گسترش توليد در اين بخش دارد.


مديرعامل بانک کشاورزي با بيان اينکه استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي صندوق توسعه ملي براي کمک به بخش کشاورزي به ويژه صنايع تبديلي و طرح‌هاي بزرگ اين بخش همواره مورد تاکيد بوده است، خاطرنشان کرد: بانک کشاورزي با اتکا به گستردگي شعب در سراسر کشور و همچنين ظرفيت‌هاي بالاي کارشناسي، آگاهي و شناخت خوبي نسبت به جامعه هدف دارد و با استفاده از اين امکانات قادر خواهيم بود منابع را در محل مناسب و همسو با رونق توليد در بخش کشاورزي اختصاص دهيم.


وي با اشاره به توافقات انجام شده بين وزارت جهاد کشاورزي، صندوق توسعه ملي و بانک کشاورزي ابراز اميدواري کرد: از اين ظرفيت ها براي توسعه بخش کشاورزي و تحکيم پايه هاي امنيت غذايي کشور استفاده شده و خدمات مطلوب تري به کشاورزان و ديگر فعالان اين بخش ارائه شود.

  • برچسب ها