امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

ريال ديجيتال بانک کشاورزي به زودي عملياتي مي شود


بانک کشاورزي با مجوز بانک مرکزي به عنوان عضو متولي زيست بوم ريال ديجيتال انتخاب شد و به زودي نسبت به عملياتي کردن ريال ديجيتال (رمز ريال) در اپليکيشن باران اقدام خواهد کرد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي، ريال ديجيتال (رمز ريال) همان ريال رايج به شکل ديجيتالي و جايگزين پول ملي يا همان اسکناس ريال است که ضمن داشتن ثبات قيمتي بيشتر و تاثيرگذاري مثبت بر افزايش ارزش پول ملي، داراي مزاياي فراواني از جمله کاهش تقاضا براي پول نقدي و چاپ اسکناس، تسهيل جابه جايي پول و انجام معاملات مالي، توسعه بانکداري ديجيتال و نيز سرعت و دقت بيشتر در مبارزه با پولشويي نسبت به ساير پول هاي رايج و رمز ارزها است.

بر اساس اين گزارش، به زودي و پس از عملياتي شدن ريال ديجيتال در اپليکيشن باران، متقاضيان مي توانند با ثبت نام در اين اپليکيشن و شارژ کيف پول، ريال ديجيتال تهيه‌ کنند.

انجام خريدهاي روزانه از طريق پذيرندگان پشتيباني کننده ريال ديجيتال، خريد شارژ، پرداخت قبوض، خريد بسته اينترنتي، انتقال اعتبار به ديگران و انجام ساير خدمات مالي و بانکي از کاربردهاي ريال ديجيتال است.

اين گزارش مي افزايد: انتقال ريال ديجيتال بدون هيچ هزينه اي به فردي که کيف ريال ديجيتال داشته باشد، امکان پذير است؛ همچنين اين امکان وجود دارد اعتبار کيف پول را دوباره به ريال تبديل و به راحتي به حساب خود يا ديگري انتقال داد.

شايان ذکر است درحال حاضر با مجوز بانک مرکزي، چهار بانک کشاورزي، ملي، ملت و تجارت به عنوان اعضاي متولي زيست بوم ريال ديجيتال کشور، نسبت به انجام مراحل پياده سازي ريال ديجيتال در اپليکيشن هاي خود اقدام کرده اند.

  • برچسب ها