امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

مهم‌ترين اقدامات بانک رفاه کارگران در حوزه پدافند غيرعامل و مديريت بحران


مديرعامل بانک رفاه کارگران برخي از مهم‌ترين اقدامات اين بانک در راستاي رعايت الزامات و استانداردهاي پدافند غيرعامل و نهادينه ساختن فرهنگ اين مهم در مجموعه صف و ستاد بانک را تشريح کرد.

به گزارش بانک امروز دکتر اسماعيل للـه‌گاني در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومي بانک رفاه کارگران به مناسبت هفته پدافند غيرعامل و مديريت بحران، با بيان اينکه يکي از موضوعا تعيين‌کننده و زيرساختي در صنعت بانکداري استفاده از ظرفيت‌هاي پدافند غيرعامل است، تصريح کرد: بانک رفاه کارگران با استفاده از ظرفيت‌هايي که از طريق همکاري مستمر با وزارتخانه‌هاي تعاون، کار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي، سازمان تامين اجتماعي، بانک مرکزي، سازمان پدافند غيرعامل و ساير ذي‌نفعان مربوطه براي اين بانک شکل گرفته است، تجارب بسيار ارزنده‌اي در حوزه مديريت بحران و پدافند غيرعامل پيدا کرده است.

وي با بيان اينکه، دستورالعمل‌ها و آيين‌نامه‌هاي مرتبط با پدافند غيرعامل و مديريت بحران در بانک رفاه کارگران تدوين شده است، افزود: اين دستورالعمل‌ها و آيين‌نامه‌ها مبتني بر مقررات بالادستي تدوين و متناسب با الزامات مربوطه در بازه زماني مشخصي به‌روزرساني مي‌شوند.

مديرعامل بانک رفاه کارگران به اقدامات صورت‌گرفته در حوزه فناوري اطلاعات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بخش عمده‌اي از صنعت بانکداري کشور به سمت بانکداري ديجيتال سوق پيدا کرده است و حدود 90 درصد تراکنش‌هاي بانکي بر بستر الکترونيک انجام مي‌گيرد و به همين دليل حفاظت از داده‌ها يکي از الزامات اين حوزه است و هر روز نيز بر اهميت آن افزوده مي‌شود.

وي تاکيد کرد: با توجه به گسترش فناوري اطلاعات در صنعت بانکداري و حرکت بانک‌ها به سمت بانکداري الکترونيک، رعايت الزامات پدافند غيرعامل و مديريت بحران در اين حوزه، از ضروري‌ترين موضوعات است.

دکتر للـه‌گاني خاطرنشان ساخت: در بانک رفاه کارگران تلاش شده است در حوزه فناوري اطلاعات، تمامي استانداردهاي پدافند غيرعامل رعايت و عملياتي شود و اين در حالي است که توجه به اين مهم در سال‌هاي اخير از اهميت روزافزوني برخوردار بوده است.

مديرعامل بانک رفاه کارگران تصريح کرد: در اين سال‌ها تلاش کرده‌ايم در بخش‌هاي مختلف، الزامات پدافند غيرعامل را متناسب با هر بخش رعايت کنيم و در اين راستا سرفصل‌هاي مديريت بحران جزو پيوست‌هاي اصلي فعاليت بانک بوده است.

وي افزود: علاوه بر اقداماتي بنياديني که در حوزه فناوري اطلاعات صورت گرفته، تلاش شده است در مباحث مربوط به ساختمان‌هاي بانک و شرايط نگهداري از تجهيزات نيز، استانداردهاي پدافند غيرعامل کاملا اجرايي شود.

دکتر للـه‌گاني در پايان به ارائه آموزش‌هاي تخصصي در حوزه مديريت بحران به کارکنان بانک رفاه کارگران اشاره کرد و گفت: از جمله مهم‌ترين سرفصل‌هاي آموزشي اين بانک، آموزش‌هاي مرتبط با پدافند غيرعامل است که به صورت مستمر اجرايي مي‌شود.

  • برچسب ها