امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

چکنو 3 ميليوني شد

?همزمان با گذشت يک سال از انتشار نخستين چک امن ديجيتال بانک صادرات ايران، تعداد چکنوهاي صادره مشتريان بانک صادرات ايران از مرز 3 ميليون فقره گذشت.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، تعداد چکنوهاي صادره توسط مشتريان بانک صادرات ايران با گذشت يک سال از زمان بهره‌برداري از نخستين چک امن ديجيتال نظام بانکي به 3 ميليون و 86 هزار فقره رسيد که از اين ميزان بيش از 148 هزار فقره آن به ارزش بيش از 17 هزار و 314 ميليارد ريال کارسازي شده است.

چکنو به عنوان نخستين چک امن ديجيتال نظام بانکي از 11 دي ماه سال گذشته برابر با اول ژانويه 2023 ميلادي به عنوان يکي از پيشروترين ابزار نقل و انتقال الکترونيکي پول با ويژگي‌هاي منحصر به فرد توسط بانک صادرات ايران در دسترس مشتريان و فعالان اقتصادي کشور قرار گرفت که با گذشت يک سال با استقبال روبه‌رو شده و بدون محدديت در زمان و مکان و سقف ابزارهاي متداول جابجايي پول، از بستر امن بانکداري ديجيتال بانک صادرات ايران برخوردار است. اين ابزار در مرحله اول بر بستر همراه بانک و در مرحله بعد بر بستر اينترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ايران عملياتي شده و گره‌گشايي مشکلات متعددي در بين فعالان اقتصادي است.

مشتريان بانک صادرات ايران با دسترسي به «چکنو» به عنوان پيشروترين ابزار نقل و انتقال پولي و استفاده از ابزار چک امن ديجيتال، از مزيت‌هاي متنوع و فراوان اين ابزار و بهره‌مندي از گستره شعب و ظرفيت تسهيل مبادلات پولي بين 45 ميليون مشتري، برخوردارند و بدون نياز به مراجعه به شعبه، در هر زمان و مکان و بدون سقف مبلغ، اقدام به صدور چک امن ديجيتال مي‌کنند.

سرعت بالا در صدور و پرداخت چک، صرفه‌جويي در مصرف کاغذ، امنيت بالا و کاهش جرائمي نظير جعل يا سرقت چک، عدم امکان ويرايش اطلاعات چک پس از صدور، مشخص بودن روند نقل و انتقال چک، کاهش هزينه مربوط به دريافت دسته چک و نگهداري چک‌هاي دريافتي، امکان ارسال درخواست و صدور دسته چک بدون نياز به مراجعه حضوري و در کوتاه‌ترين زمان ممکن، امکان صدور چک در هر زمان و مکان و وصول بدون نياز به مراجعه حضوري به شعبه و در نتيجه تسهيل و تسريع در روند معاملات تجاري و بازرگاني و امکان دريافت دسته چک ديجيتال همزمان با دسته چک کاغذي از جمله مزيت‌هاي چکنو است.

همچنين امکان انتقال و عودت در تمامي نرم‌افزارهاي همراه بانک‌هاي سطح نظام بانکي و همچنين شرکت‌هاي پرداخت‌سازي که قابليت ارتباط و بهره‌مندي از سامانه صياد را دارند، براي آن فراهم است.

از سوي ديگر امکان صدور چکنو بدون محدوديت مبلغ و وصول غيرحضوري وجه آن تا سقف مبلغ پنج ميليارد ريال است که اين امکان در تسهيل روند انجام معاملات بازرگانان و صاحبان کسب و کار، با استقبال مطلوبي مواجه شده است.

دارندگان حساب جاري با دسته‌چک در بانک صادرات ايران مي‌توانند بدون نياز به حضور در شعبه و با مراجعه به سايت رسمي بانک به نشاني: www.bsi.ir و نصب همراه‌بانک، چکنو خود را فعال کرده و به طور همزمان با استفاده از دسته‌چک‌هاي کاغذي، از چک امن ديجيتال بانک صادرات ايران «چکنو» با رعايت مقررات و مجوزهاي بانک مرکزي براي تسهيل در امور بانکي و پولي خود استفاده کنند.

علاوه بر اين با انتشار نسخه جديد اينترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ايران، دسترسي مشتريان حقوقي به خدمات چکنو (چک امن ديجيتال) فراهم شد. در اين نسخه مشاهده کارتابل و نقد کردن «چکنو» براي مشتريان حقوقي در سامانه BIB فراهم شده و مشتريان بانک مي‌توانند علاوه بر نرم‌افزار همراه‌بانک، براي استفاده از خدمات متنوع و قابليت‌هاي فراوان چکنو در نقل و انتقال آني و بدون محدوديت چک امن ديجيتال، از درگاه اينترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ايران نيز استفاده کنند.?  • برچسب ها