امروز : ششم اسفند ماه سال 1402
image بانک

گشايش خط اعتباري 6.5 ميليارد روبلي روسيه براي ايران با همکاري بانک ملي ايران


با آغاز همکاري‌هاي بانکي ايران و اوراسيا، خط اعتباري مشترک ازبر بانک روسيه و بانک ملي ايران جهت تامين مالي واردات کالاهاي اساسي و مورد نياز کشور گشايش مي يابد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، در سفر رئيس کل بانک مرکزي و مديرعامل بانک ملي ايران به روسيه که به منظور افزايش همکاري‌هاي پولي و بانکي، توسعه همکاري‌ها و سرمايه‌گذاري مشترک و همچنين تقويت مناسبات در چارچوب توافقنامه تجارت آزاد ميان ايران و اتحاديه اقتصادي اوراسيا صورت گرفته، مديران بانکي ازبر بانک روسيه و بانک ملي ايران، گشايش خط اعتباري 6.5 ميليارد روبلي ميان ايران و روسيه را مورد تاکيد قرار دادند.

در اين جلسه دکتر محمدرضا فرزين رييس کل بانک مرکزي هم با تاکيد بر سرمايه‌گذاري مشترک در پروژه‌هاي ايران و روسيه، گسترش ظرفيت‌هاي اقتصادي طرفين را خواستار شد.

ابوالفضل نجارزاده مدير عامل بانک ملي ايران نيز با تاکيد بر آمادگي اين بانک براي توسعه همکاري‌ها و سرمايه‌گذاري مشترک با روسيه با توجه به ظرفيت شرکت‌هاي زير مجموعه خود در حوزه هاي دارويي، غذايي و پتروشيمي گفت: با وجود تجارت 200 ميليارد دلاري ايران و ظرفيت‌هاي بالاي اقتصاد کشورمان، گسترش روابط بانکي بين‌المللي در جهت توسعه اين بخش اقدام بسيار مهمي به شمار مي‌رود.

لازم به ذکر است، توسعه روابط پولي و بانکي بين ايران و روسيه با تاکيد روساي جمهور دو کشور صورت گرفته و اين گشايش اعتباري اولين گام مهم در راستاي توسعه همکاري ايران و روسيه بعد از امضاي توافق‌نامه تجارت آزاد با اوراسيا خواهد بود.

همچنين خط اعتباري ?.? ميليارد روبلي، پيرو توافقات و قراردادهاي منعقد شده کارگزاري ميان دو بانک به صورت حداقلي و به عنوان شروع عمليات بانکي است.

  • برچسب ها