امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

پرداخت وام فرزند آوري توسط بانک ملي ايران از مرز 141 هزار فقره عبور کرد


براساس سياست هاي دولت وام ازدواج در بانک ملي ايران بي وقفه پرداخت مي شود ؛ اين بانک از ابتداي فروردين تا پايان دي ماه 1402 طي 10 ماه ،تعداد 141 هزار و 176 فقره تسهيلات فرزندآوري به متقاضيان و خانواده هاي واجد شرايط پرداخت کرده است.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، شعب اين بانک در سراسر کشور طي 10 ماه گذشته در راستاي اجراي "قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت" در مجموع به مبلغ 88 هزار و 307 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه فرزندآوري به متقاضيان پرداخت کرده است.

بر همين اساس، با احتساب تعداد فقره تسهيلات اعطايي بانک، به طور متوسط 470 خانواده ايراني روزانه از شعب بانک ملي ايران وام قرض‌الحسنه فرزندآوري دريافت کرده اند.

بانک ملي ايران در همين مدت تعداد 125 هزار و 355 فقره تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج در مجموع به مبلغ 256 هزار و 780 ميليارد ريال به متقاضيان و خانواده هاي واجد شرايط پرداخت کرده است.

گفتني است، والدين فرزندان متولد فروردين ماه 1400 به بعد حداکثر تا دوسال پس از تاريخ تولد آنها مي‌توانند با مراجعه به درگاه اينترنتي ve.cbi.ir و ثبت‌نام در سامانه بانک مرکزي براي دريافت اين وام اقدام کنند.

وام قرض‌الحسنه فرزندآوري با نرخ حداکثر کارمزد 4 درصد به صورت سالانه صرفاً براي فرزندان متولد شده در داخل ايران و تنها يکبار به ازاي هر فرزند بدون الزام به سپرده‌گذاري پرداخت مي‌شود.

  • برچسب ها