امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

شرط لازم و کافي سلامت شعب، جذب منابع و سودآوري است


?مديرعامل بانک صادرات ايران در سفر به استان بوشهر در جمع روساي حوزه و شعب و همچنين مديران ستادي بانک در اين استان، تبيين و جذب منابع و سودآوري را کليد حل مشکلات شعب برشمرد.
به گزارش بانک امروز، محسن سيفي در اين سفر که در قالب سومين سفر جامع مديرعامل، اعضاي هيئت‌مديره و هيئت‌عامل بانک به استان‌ها صورت گرفت، ضمن تسليت شهادت هموطنان کرماني در مراسم سالگرد شهادت سردار سليماني در گلزار شهداي کرمان، از زحمات و تلاش‌هاي انجام‌شده قدرداني کرد و با برشمردن اهميت ارتقاي سهم از بازار بانک در شرايط فعلي اقتصادي و کشور، شرط لازم فعاليت شعب بانک را جذب منابع و شرط کافي را سودآوري عنوان کرد.

مديرعامل بانک صادرات ايران با تذکر نسبت به از دست دادن سهم بيشتر بازار بانک در مقايسه با رقبا بر استفاده از تمامي ظرفيت‌ها براي جذب منابع تاکيد کرد و گفت: مبناي ارزيابي عملکرد شعب در بانک صادرات ايران از اين به بعد به صورت نظام‌مند و مرتب و منظم بر اساس مدل کارت اعتباري متوازن و بر اساس سياست‌هاي کلان بانک، انجام خواهد شد.

سيفي در عين حال با قدرداني از شعبي که امتياز لازم براي افزايش منابع را کسب کرده‌اند، گفت: تلاش همکاران در سطح شعب مورد توجه مديران است و ما قدردان تلاش‌هاي صورت گرفته، هستيم.

او اظهار کرد: استراتژي تغيير و تحول همواره با دشواري‌هايي همراه است و برخي زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات بانک با کاستي‌هايي همراه بود که با تعريف يک برنامه مديريت استراتژيک و احيا براي بانک تلاش شده تا زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات بانک براي دهه آينده ارتقا يابد.

سيفي افزود: با افزايش ظرفيت زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات، مشکلات و اختلال بانکداري شبانه و مشکلات همراه بانک، مرتفع شد. با راه‌اندازي نئوبانک حرکت به سمت احراز هويت غيرحضوري و خلوت‌تر شدن شعب و همچنين استفاده از زمان بيشتر براي رسيدگي و پرستاري از مشتريان بزرگ بانک فراهم خواهد شد.

او تلاش براي اصلاح ساختارهاي مالي بانک از جمله افزايش سرمايه و تلاش‌هاي انجام‌شده در اين زمينه را مورد توجه قرار داد و گفت: سرمايه نظارتي و کيفيت سرمايه بانک بهبود خواهد يافت.

مديرعامل بانک صادرات ايران در اين نشست با تشريح شرايط کلان نظام بانکي و جايگاه اين بانک، خواستار تلاش بيشتر همکاران براي تمرکز جدي بر بازاريابي و افزايش سهم مناسب از بازار در شرايط رقابتي بين بانک‌ها شد.

وي با اشاره به اينکه مهمترين نکته در مواجهه با مشتريان حقوقي، توجه به کارکنان و ارائه خدمات به آنها است و بايد با ارائه خدمات متنوع به آنها از ظرفيت بانک براي تمرکز حقوق و دستمزد کارکنان شرکت‌ها و مشتريان حقوقي نهايت استفاده را ببريم.

سيفي پرداخت تسهيلات به جاي تعهدات و تبديل تعهدات به تسهيلات را خط قرمز بانک عنوان کرد و تاکيد کرد: از ابتداي سال آينده تمامي پرداخت تسهيلات و تعهدات با دقت در ستاد رصد خواهد شد و اضافه پرداخت هر شعبه به حساب همان شعبه منظور خواهد شد و شعب ناتراز درجه از دست خواهند داد.

او با تاکيد بر رعايت بهداشت اعتباري در پرداخت تسهيلات خواستار توجه جدي به مشتريان وفادار و داراي معدل در پرداخت تسهيلات شد و کليد اصلي حل مشکلات عمده بانک را منابع عنوان کرد و افزود: بايد افزايش منابع و حل مشکل ناترازي شعبه به عنوان اقدام اول و سودآوري شعبه به عنوان مرحله بعدي با جديت در دستور کار قرار گيرد. پس شرط لازم منابع و شرط کافي سودآوي است.

سيفي در اين نشست همچنين بر حل مشکلات مردم و توجه به گره‌گشايي از مشکلات آنها تاکيد کرد.

رئيس هيئت‌مديره بانک صادرات ايران نيز در اين نشست با تاکيد بر لزوم شناخت کافي از نقاط ضعف و قوت شعب توسط کارمندان، گفت: بايد با تلاش و همدلي نسبت به رفع آنها اقدام کنيم.

قربان اسکندري با بيان اينکه بايد مهارت کارکنان افزايش يابد، لزوم آموزش و استفاده از فرصت‌ها را خاطرنشان کرد و افزود: بانک صادرات ايران ظرفيت نيروي انساني زيادي دارد و بايد ارزش اين نيروي انساني را دانست و با فعاليت بيشتر همراه با آموزش بانک را به جايگاه واقعي خود برسانيم.

  • برچسب ها