امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

سرعت و امنيت با سفته الکترونيکي بانک کشاورزي


خدمت سفته الکترونيکي بانک کشاورزي با هدف تسهيل دسترسي به ابزارهاي تعهد پرداخت، صرفه جويي در زمان و هزينه مشتريان و بالابردن امنيت ابزار مالي، در سبد خدمات غير حضوري اين بانک قرار گرفت.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي، مشتريان اين بانک مي توانند با داشتن حداقل يک حساب فعال و امضاي ديجيتال در بانک کشاورزي، به صورت شبانه روزي و بدون محدوديت مبلغ، از مزاياي اين خدمت بهره مند شوند. همچنين تمام مراحل صدور، دريافت، ضمانت، پشت نويسي و تسويه سفته به صورت الکترونيکي و غيرحضوري از طريق اينترنت بانک قابل انجام است.

بر اساس اين گزارش، صرفه جويي در کاغذ و حفظ محيط زيست، صرفه جويي در زمان و هزينه، دسترسي آسان و ?? ساعته در تمام روزهاي سال، عدم نياز به نگهداري فيزيکي، امنيت بالا و عدم امکان جعل سفته الکترونيکي، داشتن کد شناسايي منحصر به فرد و قابل استعلام، امکان خريد سفته به مبلغ مورد نياز و مشخص، امکان تسويه تدريجي و اعتبار در مراجع قضايي با توجه به برخورداري از امضاي ديجيتال، از مزاياي سفته الکترونيکي است.

اين گزارش مي افزايد: از ديگر کاربردهاي اين خدمت جديد بانک کشاورزي، مي توان امکان خريد سفته ديجيتال توسط مشتريان بانک کشاورزي براي ساير اشخاص حقيقي و همچنين امکان خريد سفته ديجيتال براي وثيقه تسهيلات در بانک کشاورزي را برشمرد.

شايان ذکر است، به منظور انجام هرگونه عمليات براي سرويس سفته الکترونيک، مشتريان بانک کشاورزي مي توانند ابتدا با نصب نرم افزار امضاي ديجيتال از درگاه هاي قانوني، نسبت به احراز هويت و دريافت گواهي امضاي ديجيتال اقدام کنند؛ سپس با ورود به اينترنت بانک کشاورزي، درخواست صدور سفته، ضمانت سفته و ظهر نويسي (انتقال سفته) و همچنين انجام ساير امور مربوط به سفته نظير رديابي وضعيت، لغو سفته هاي باز، استعلام سفته، اطلاع رساني به ذينفعان و ... امکانپذير است.

  • برچسب ها