امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

خبر خوب براي سهامداران بانک دي؛
سود 19 هزار ميليارد توماني بانک دي با فروش دماوند

نيروگاه برق دماوند به عنوان يکي از مهمترين دارايي‌هاي بانک دي، از سوي هيأت کارشناسان رسمي دادگستري به قيمت هر سهم 81.333 ريال قيمت گذاري شد.

به گزارش بانک امروز، بانک دي با مجوز بانک مرکزي براي واگذاري سهام شرکت توليد نيروي برق دماوند و در راستاي اجراي برنامه تحول بانک براي خروج از زيان، با شرايط اخذ 5 تا 10 درصد نقد و الباقي در قالب عقد تسهيلات با اقساط بلندمدت 10 ساله، ارزش سهام نيروگاه برق دماوند را به قيمت هر سهم 81.333 ريال در کدال قرار داد.

اين قيمت‌گذاري در حالي است که قيمت تابلو دماوند، امروز 19 آذرماه، حدود 2400 تومان بوده است. به عبارتي قيمت واقعي سهم بيش از 4 برابر قيمت روي تابلو است.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد واگذاري سهام نيروگاه برق دماوند به ارزش 8133 توماني هر سهم، مي‌تواند منتج به شناسايي سود 19000 ميليارد توماني از اين محل براي بانک دي ‌شود. سودي که مهمترين خبر براي سهامداران اين بانک است.

از طرفي اخيراً لايحه دو فوريتي تأمين مالي صنعت برق از سوي دولت به مجلس شوراي اسلامي ارائه شد که بر اساس آن و به موجب قانون حمايت از صنعت برق کشور مصوب 1394دولت بايد اعتبار لازم جهت پرداخت مابه‌التفاوت قيمت فروش تکليفي انرژي برق و انشعاب با قيمت تمام شده و همچنين معافيت‌هاي قانوني اعمال شده براي هزينه‌هاي انشعاب را پيش‌بيني و به وزارت نيرو پرداخت کند.

اين خبر نيز، در صورت تصويب و الحاق اين بند به قانون بودجه 1402، يک خبر بسيار خوب براي سهامداران دماوند است به گونه‌اي که مي‌توان شاهد رشد افزايش بازدهي و قيمت اين سهم باشيم.

همچنين اخيراً بانک دي آگهي مزايده «گروه مالي و اقتصادي» و «کارگزاري دي» را نيز منتشر کرد که بر اساس بررسي‌ها که از محل فروش «گروه مالي و اقتصادي» و «کارگزاري دي» 3000 ميليارد تومان سود خالص نصيب بانک دي مي‌شود.

در مجموع، تحليل‌ها حاکي از آن است که اين روزها سهامداران دي، ايستاده بر قله دماوند به نظاره افق‌هاي روشن دورست سهم دي نشسته‌اند.

منبع/ بورس24

  • برچسب ها