امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

آغاز مرحله داوري طرح‌هاي اولين رويداد اينوتکنيک هوش مصنوعي


مدير نوآوري و مطالعات راهبردي شرکت ملي انفورماتيک از آغاز فرايند داوري ?? طرح ارسال شده به اولين رويداد اينوتکنيک هوش مصنوعي خبر داد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي شرکت ملي انفورماتيک، “سيدجعفر مرتضويان” با اشاره به آغاز فرايند داوري طرح‌ها و ايده‌هاي ارسال شده به اولين رويداد اينوتکنيک هوش مصنوعي، اظهار داشت: با توجه به اينکه تاکنون رويداد مشابهي در حوزه رگولاتوري برگزار نشده بود، از استقبال خوبي که از آن شد، متعجب شديم و انتظار حجم کمتري از طرح‌ها و ايده‌ها را داشتيم.
وي افزود: در مجموع ?? طرح به دبيرخانه رويداد اينوتکنيک ارسال شد که بخشي از آنها در قالب ايده و بخشي در قالب محصول بود.
مدير نوآوري و مطالعات راهبردي شرکت ملي انفورماتيک درباره داوري اين طرح‌ها گفت: برنامه‌ريزي کرده‌ايم که اين طرح‌ها را طي ? روز و با برگزاري جلسات فشرده ?? تا ?? ساعته با حضور مديران بانک مرکزي و اعضاي کميته داوران ارزيابي و طرح‌هاي برتر را انتخاب کنيم.
مرتضويان هدف از برگزاري رويداد اينوتکنيک را جمع‌آوري طرح‌هاي مرتبط با مسائل خاص بانک مرکزي عنوان کرد و افزود: بانک مرکزي تاکنون در طرح مسائل خود براي مخاطبان بيروني سازوکاري نداشته و عمده اين مسائل در درون خود اين بانک حل مي‌شدند.
وي، مسائل بانک مرکزي را «مبهم، ناشناخته و يکتا» توصيف کرد و اظهار داشت: شرکت‌هاي نوآور بسيار راحت‌تر مي‌توانند به بانک‌ها کمک کنند تا بانک مرکزي زيرا که مسائل اين بانک به عنوان يک رگولاتور براي مخاطبان بسيار ناشناخته است.

مدير نوآوري و مطالعات راهبردي شرکت ملي انفورماتيک درباره کيفيت طرح‌هاي ارائه شده در رويداد اينوتکنيک هوش مصنوعي نيز گفت: انتظار نداشتيم که پاسخ به مسائل بانک مرکزي در اولين رويداد اينوتکنيک از کيفيت و بلوغ بالايي برخوردار باشد اما در بين طرح‌هاي دريافت شده، طرح‌هاي خوبي وجود دارد که اگر مورد حمايت واقع شوند، مي‌توانند براي بانک مرکزي مفيد باشند.
وي درباره ترکيب هيات داوران اين رويداد نيز تصريح کرد: چهار داور از بخش فناوري و چهار داور از بخش اقتصادي بانک مرکزي ترکيب ثابت هيات داوران را تشکيل مي‌دهند ولي در کنار آنها از برخي از حوزه‌هاي تخصصي نيز چندين داور در هيات داوران حضور دارند که تعداد داوران اين رويداد را به ?? نفر مي‌رساند.
مدير نوآوري و مطالعات راهبردي شرکت ملي انفورماتيک ادامه داد: بيشتر مسائل ارائه شده در رويداد اينوتکنيک مربوط به حوزه‌هاي اقتصادي و نظارت بر نظام‌هاي پرداخت مي‌شود و لازم بود که هيات داوران مسلط بر موضوع باشند تا ارزيابي دقيقي از موضوعات داشته باشند.
اولين رويداد اينوتکنيک هوش مصنوعي از شهريورماه سال ???? آغاز شد و بانک مرکزي ?? مساله خود را اعلام کرد تا شرکت‌هاي فناور و نوآور براي آنها راهکار ارائه دهند.

  • برچسب ها