امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

طراحي و پياده سازي مدل‌هاي تاب آوري در نظام بانکي يک ضرورت است


دکتر آيت اله ابراهيمي مديرعامل بانک سپه در مراسم افتتاحيه نهمين نمايشگاه تراکنش ايران بر ضرورت تمرکز بر طراحي و پياده سازي مدل‌هاي تاب آوري در نظام بانکي تاکيد کرد.

به گزارش بانک امروز به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانک سپه؛ دکتر آيت اله ابراهيمي مديرعامل بانک سپه در پنل تخصصي با موضوع تاب آوري و نوآوري در اکوسيستم صنعت بانکداري و پرداخت ايران که با حضور مديران عامل بانک‌هاي کشاورزي، قرض الحسنه مهر ايران و رئيس هيئت مديره شرکت ملي انفورماتيک در مراسم افتتاحيه نهمين نمايشگاه تراکنش ايران برگزار شد، طراحي و پياده سازي مدل‌هاي تاب آوري در نظام بانکي و بومي‌سازي آنها در سطح سازمان‌ها را يک ضرورت دانست.

مديرعامل بانک سپه با اشاره به رضايت و استقبال مشتريان براي استفاده از فناوري‌هاي مالي در کسب و کارها گفت: علاقمندي مردم براي استفاده از محصولات فناورانه براي سازمان‌ها تعيين کننده است و بانک‌ها بايد آمادگي پاسخگويي به اين استقبال را در خود ايجاد کنند.

دکتر ابراهيمي اظهار داشت: روندها، محصولات، خدمات و فناوري‌هايي هستند که عامل اصلي شکل دهي بازارهاي آينده خواهند بود و در عصر حاضر لزوم استفاده صحيح از آنها توسط بانک‌ها اجتناب ناپذير است.

وي با اشاره به قدمت و تاريخچه طرح و به کارگيري هوش مصنوعي در جهان خاطرنشان کرد:بانک‌ها نبايد به آنچه امروز دارند قانع باشند و بايد با پيش‌بيني آينده، آمادگي لازم براي رشد و پيشرفت سريع در اين حوزه را داشته باشند.

دکتر ابراهيمي بر ضرورت آمادگي بانک‌ها براي عملياتي کردن موضوعات مختلف حوزه فناوري نظير احراز هويت بيومتريک، رمز ارزها، بلاک چين و ... تاکيد کرد و افزود: مديران بانکي بايد از نيروهاي جوان فعال در اين حوزه حمايت کرده و اجازه آزمون و خطا و شکست را که هم زمينه پيشرفت آنهاست را بدهند.

مديرعامل بانک سپه لازمه پيشرفت و نهادينه‌سازي فن آوري هاي نوين در بانک‌ها را سرمايه‌گذاري بر روي نيروي انساني جوان و با انگيزه و تشکيل تيم‌هاي عملياتي فعال در اين حوزه براي پيشرفت کشور دانست.

  • برچسب ها