امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

تفاهم‌نامه همکاري بانک رفاه کارگران و صندوق بازنشستگي فولاد امضاء شددر راستاي تحقق اهداف شعار سال "مهار تورم ، رشد توليد" و با هدف حمايت از توليد ملي و اشتغالزايي، تفاهم‌نامه همکاري بانک رفاه کارگران و موسسه صندوق حمايت و بازنشستگي کارکنان فولاد امضاء شد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک رفاه کارگران، اين تفاهم‌نامه طي مراسمي که به همين منظور در محل اين بانک برگزار شد، به امضاي دکتر اسماعيل للـه‌گاني مديرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر سيد حجت کاظمي مديرعامل اين صندوق رسيد.

دکتر للـه‌گاني طي سخناني در اين مراسم گفت: بانک رفاه کارگران در راستاي ايفاي نقش موثر در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي همواره از توليد ملي و اشتغازايي در کشور حمايت‌ کرده و اين حمايت‌ها در دولت عدالت‌محور سيزدهم از گستردگي قابل توجهي برخوردار بوده است.

وي با بيان اينکه بانک رفاه کارگران مزين به نام "کارگران" و متعلق به بازنشستگان و مستمري‌بگيران تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي است، تصريح کرد: رويکرد اصلي اين بانک حمايت از بازنشستگان است و در اين راستا آمادگي داريم حمايت‌ها از جامعه هدف صندوق بازنشستگي فولاد را افزايش دهيم.

دکتر للـه‌‌گاني با بيان اينکه ظرفيت‌ها و طرح‌هاي توسعه‌اي ارزشمندي در صندوق بازنشستگي فولاد وجود دارد، خاطرنشان کرد: در صورتي که منابع مورد نياز اين طرح‌ها تامين و نسبت به اجراي آنها اقدام شود، مي‌تواند منجر به افزايش بهره‌وري و منافع بسيار زيادي براي بازنشستگان عضو اين صندوق به همراه داشته باشد.

وي افزود: صنايع فولاد و معدن از جمله صنايع استراتژيک کشور محسوب مي‌شوند و بر اين اساس بانک رفاه کارگران آمادگي دارد در تامين مالي طرح‌هاي اقتصادي زيرمجموعه‌هاي صندوق بازنشستگي فولاد از طريق انتشار اوراق گواهي سپرده مدت‌دار ويژه سرمايه‌گذاري (خاص)‌ اقدام کند.

مديرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد: تامين مالي طرح‌ها و پروژه‌ها از طريق انتشار اين اوراق، مدلي است که بانک رفاه کارگران بر مبناي بانکداري اسلامي طراحي و اجرا کرده است. از طريق اين مدل که مورد تأييد حوزه علميه قم و شوراي فقهي بانک مرکزي نيز قرار گرفته است، اين بانک در پروژه‌هاي مختلف در سطح کشور که نياز به منابع مالي دارند، مشارکت مي‌کند.

وي افزود: بانک رفاه کارگران با افزايش سرمايه‌اي که انجام داده است، در حال حاضر بانک برتر کشور در شاخص "کفايت سرمايه" است و بر اين اساس آمادگي دارد از طريق هم‌افزايي، در راستاي ارتقاي ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي فولاد اقدام کند.

دکتر للـه‌گاني در پايان به تسهيلات قرض‌الحسنه پرداختي از سوي بانک رفاه کارگران به بازنشستگان تحت پوشش اين صندوق اشاره کرد و گفت: پرداخت اين تسهيلات در سال‌هاي اخير بسيار تسهيل شده و بر اساس تحولاتي که اين بانک در حوزه فناوري اطلاعات داشته است، اين تسهيلات به صورت کاملا غيرحضوري پرداخت و اقساط مربوطه نيز به صورت الکترونيک از حساب افراد کسر مي‌شود.

مديرعامل صندوق بازنشستگي فولاد نيز طي سخناني در اين مراسم با قدرداني از حمايت‌هاي بانک رفاه کارگران از اين صندوق، گفت: اين بانک در دور اخير فعاليت خود به واقع متحول شده و در شاخص‌هايي مانند "ميزان سرمايه" و "سودآوري" جزو برترين بانک‌هاي کشور است.

دکتر سيد حجت کاظمي گفت: در سال‌هاي اخير شاهد بوده‌ايم که حمايت‌هاي بانک رفاه از بازنشستگان عضو صندوق به نحو چشم‌گيري افزايش يافته که شايسته قدرداني است.

وي افزود: بانک رفاه کارگران در اين سال‌ها در حوزه‌هاي مختلف از جمله فناوري اطلاعات دستاوردهاي ارزشمندي داشته و اين صندوق سعي کرده است با استفاده از ظرفيت‌هاي الکترونيک اين بانک، نسبت به پيشبرد برنامه‌هاي حمايتي و توسعه‌اي خود اقدام کند.

مديرعامل صندوق بازنشستگي فولاد تصريح کرد: تاکنون بخش قابل توجهي از بازنشستگان تحت پوشش صندوق از تسهيلات قرض‌الحسنه بانک رفاه کارگران بهره‌مند شده‌اند که اين تسهيلات کاملا غيرحضوري و بدون نياز به مراجعه متقاضيان به شعب، به آنان پرداخت شده است.

وي در پايان تصريح کرد: صنايع معدني و فولادي ازجمله صنايعي هستند که اشتغال در آنها بيش از ساير صنايع، آسيب‌ها و صدمات جسمي به همراه دارد و بر اين اساس در سال‌هاي اخير تلاش کرده‌ايم خدمات درماني به بازنشستگان را ارتقاء دهيم، به‌گونه‌اي که درحال حاضر تمامي هزينه‌هاي درماني اعضاء از سوي صندوق پرداخت مي‌شود.

  • برچسب ها