امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

پرداخت وام فرزندآوري به بيش از 122 هزار متقاضي در بانک ملي ايران


بانک ملي ايران در راستاي عمل به مصوبات شوراي پول و اعتبار و قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيتاز ابتداي سال تا پايان آبان ماه 122 هزار و 660 فقره تسهيلات قرض الحسنه فرزندآوري اعطا کرده است.

به گزارش بانک امروز به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، اين بانک در راستاي تحقق اهداف دولت و اسناد بالادستي اعطاي تسهيلات فرزندآوري را به خانواده ها و متقاضيان واجد شرايط به جد دنبال مي کند و در اين راستا طي هشت ماه امسال با عزمي راسخ نتايج خوب و مطلوبي را به جا گذاشته است.

براين اساس اين بانک از ابتداي سال تا پايان آبان ماه در مجموع به ارزش 76 هزار و 473 ميليارد ريال به متقاضيان و خانواده هاي واجد شرايط پرداخت کرده است.

مبلغ پرداختي وام فرزندآوري توسط بانک ملي ايران طي هشت ماه امسال با توجه به سهميه ماهانه، 126 درصد رشد را نشان مي دهد که اين درصد رشد بسيار بيشتر از درصد سهميه ابلاغي است.

افزون بر اين آمار و ارقام ها نشان مي دهد، پرداخت وام فرزندآوري توسط بانک ملي ايران به واجدين شرايط طي هشت ماه امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 130 درصد افزايش داشته است.

بر اين اساس، شعب بانک ملي ايران نسبت به تعداد فقره تسهيلات اعطايي در مجموع از ابتداي فروردين ماه تا پايان آبان ماه، به طور متوسط بيش از 512 فقره وام قرض‌الحسنه فرزندآوري در هر روز به خانواده هاي واجد شرايط پرداخت کرده است.

گفتني است، با پرداخت‌هاي انجام شده، اکنون 42 هزار و 300 نفر در صف دريافت اين وام قرار دارند.

لازم به ذکر است، والدين فرزندان متولد فروردين ماه 1400 به بعد حداکثر تا دوسال پس از تاريخ تولد آنها مي‌توانند با مراجعه به درگاه اينترنتي ve.cbi.ir و ثبت‌نام در سامانه بانک مرکزي براي دريافت اين وام اقدام کنند.

وام قرض‌الحسنه فرزندآوري با نرخ حداکثر کارمزد 4 درصد به صورت ساليانه صرفاً براي فرزندان متولد شده در داخل ايران و تنها يکبار به ازاي هر فرزند بدون الزام به سپرده‌گذاري پرداخت مي‌شود

  • برچسب ها