امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

تشريح مزيت‌هاي اولين صندوق سرمايه‌گذاري املاک و مستغلات شبکه بانکي / آغاز پذيره نويسي از 27 آذرماه


معاون پشتيباني،املاک و ساختمان بانک شهر در تشريح مزيت‌هاي اولين صندوق سرمايه‌گذاري املاک و مستغلات شبکه بانکي کشور که پذيره نويسي واحدهاي آن از روز دوشنبه 27 آذر ماه آغاز مي شود، گفت: اين نوع از صندوق‌ها، از جديدترين ابزارهاي بازار سرمايه است.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک شهر، ناصر آخوندي در همين خصوص گفت: در صندوق‌هاي املاک و مستغلات وجوه عموم مردم در خريد، بهره‌برداري، اجاره‌داري و فروش املاک و مستغلات سرمايه‌گذاري مي‌شود که همه اين فرايندها براي سرمايه‌گذاران سودآوري به همراه دارد.
وي با اشاره به اينکه صندوق «امين شهر يکم» اولين صندوق سرمايه‌گذاري املاک و مستغلات شبکه بانکي کشور است که قرار است در فرابورس پذيره‌نويسي شود، گفت: قرار است املاک مطلوب و جذاب بانک شهر وارد اين صندوق شوند.
به گفته آخوندي قرار است براي شروع، ملکي موسوم به برج صراف‌ها در محله سعادت آباد به ارزش کارشناسي ???? ميليارد تومان وارد اين صندوق شود. در پذيره‌نويسي عمومي ?? درصد از اين ملک در قالب واحدهاي عادي به مردم عرضه خواهد شد.
وي در تشريح استراتژي‌هاي بانک شهر براي اين صندوق گفت: اين بانک قرار است براي اين صندوق سياستي پويا و فعال داشته باشد به اين ترتيب که بر اساس برنامه‌ريزي‌ها مقرر شده ساير املاک بانک شهر پس از آماده‌سازي و احراز شرايط سازمان بورس در راستاي شفافيت کامل ملک، وارد اين صندوق شوند.
آخوندي با اشاره به اينکه صندوق «امين شهر يکم» تا سقف ? هزار ميليارد تومان از سازمان بورس مجوز دريافت کرده‌است، گفت: بنابراين امکان ورود ساير املاک اين بانک به صندوق وجود دارد.
سود حاصل از اجاره‌داري و سپرده‌داري
به گفته معاون پشتيباني،املاک و ساختمان بانک شهر با توجه به سياست‌هاي اين بانک، سرمايه‌گذاران اين صندوق علاوه بر با گردش بالاي نقدينگي و سود بالا ناشي از فرايندهاي خريد و فروش در املاک و مستغلات، از سود نقدي حاصل از اجاره‌داري بهره‌مند خواهند شد.
همچنين طبق اساسنامه اين صندوق سود حاصل از اجاره‌داري و سپرده‌داري تا ?? درصد به صورت نقدي به سرمايه‌گذاران پرداخت مي‌شود. ساير سودهاي شناسايي شده نيز پس از تصويب در مجمع، تعيين تکليف مي‌شوند که به صورت نقدي پرداخت شوند يا در ساير پروژه‌ها سرمايه‌گذاري شوند.
مزيت‌هاي صندوق
آخوندي در ادامه به ساير مزيت‌هاي اين صندوق اشاره کرد و گفت: «امين شهر يکم» يک صندوق قابل معامله (ETF ) در فرابورس است که با وجود بازارگردان، نقدشوندگي بالايي دارد.
وي ادامه داد: همچنين اين امکان را براي سرمايه‌گذاران فراهم مي‌کند که با سرمايه‌هاي خرد در املاکي ارزشمند که اطلاعات شفاف و قابل ارزيابي دارد، با کمترين هزينه و بالاترين نقدشوندگي، سرمايه گذاري کنند.
معافيت‌هاي مالياتي
معاون پشتيباني،املاک و ساختمان بانک شهر همچنين به معافيت‌هاي مالياتي اين صندوق اشاره کرد و افزود: صندوق «امين شهر يکم» معاف از ماليات است و اين امکان را به عموم مردم مي‌دهد تا سرمايه‌هاي کوچک خود را به بازار املاک و مستغلات گره بزنند.


  • برچسب ها