امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

قوانين حوزه پرداخت هاي ديجيتال و بانکداري باز بايد شفاف سازي شود


دهمين همايش بانکداري الکترونيک و نظام‌هاي پرداخت با موضوع «گذار به بانکداري هوشمند» به همت پژوهشکده پولي و بانکي و با هدف تبيين الزامات، ابعاد و آثار بانكداري هوشمند،تبيين کلان روندهاي فناوري و نقش آن در تحقق بانکداري هوشمند، تبيين چگونگي ارزش آفريني در صنعت بانكي در گذار به بانکداري هوشمند و تبيين ارزش هاي جديد پيشنهادي صنعت بانکي به مشتريان در مدل کسب و کار هوشمند بانکي با حضور مديران ارشد بانک ها، کارشناسان و صاحب نظران اين حوزه برگزار شد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، مديرعامل بانک ملي ايران در دهمين همايش بانکداري الکترونيک‌ و نظام هاي پرداخت با تاکيد بر اينکه امروز نيازمند نگاهي متفاوت به بانکداري هستيم و اين تغيير بايد در قانونگذار نيز ايجاد شود، گفت: در حوزه پرداخت هاي ديجيتال و بانکداري باز به قوانين شفاف نياز داريم و بايد سياست گذاري ها به شکل منسجم صورت پذيرد.

دکتر ابوالفضل نجارزاده در نشست تخصصي «انتظارات شبکه بانکي از بانک مرکزي» که با حضور مهران محرميان معاون فناوري هاي نوين بانک مرکزي و مديرعامل برخي بانک ها برگزار شد؛ به قدمت بانک ملي ايران اشاره کرد و اظهار داشت : بانک ملي ايران با توجه به حدود يک قرن فعاليت و تعداد بالاي مشتريان و شعب ، در راستاي ايجاد تحول در نحوه ارايه انواع خدمات مختلف و تنوع در سبد محصولات خود به مشتريان گام بر مي دارد.

وي افزود: امروز شاهد آن هستيم که براي مهاجرت از بانکداري سنتي به بانکداري ديجيتال مقاومت هايي وجود دارد؛ بنابراين براي پيشروي و ايجاد تحول در اين مسير بايد از يک سو به اصلاح ساختارها و به روزرساني تجهيزات پرداخت و از سوي ديگر به امر آموزش نيروي انساني نيز توجه ويژه اي داشت.

نجارزاده در پايان سخنان خود تصريح کرد: نمي توان با فرآيندها و نقش هاي گذشته، روند تغيير و تحولات را در نظام بانکداري پياده سازي کرد؛ بنابراين بانک مرکزي بايد در حوزه اخذ مجوزها و پشتيباني سيستمي از اين تغييرات، نظارت ويژه اي داشته باشد.

در ادامه اين نشست مهران محرميان معاون فناوري هاي نوين بانک مرکزي نيز با بيان اينکه راهبردهاي بانک ملي ايران در ساير بانک‌ها الگوبرداري و از سوي نظام بانکي دنبال مي شود، گفت: بانک ملي ايران بزرگترين بانک کشور است و با داشتن بيشترين تعداد مشتريان در سيستم بانکي ، مسير پيش روي نظام بانکي را در کشور ترسيم مي‌کند.

وي در پايان سخنان خود اظهار کرد: بانکداري در شرايط جنگ اقتصادي امروز اقدامي بسيار سخت است و حضور ذي نفعان، اين شرايط را سخت تر مي کند که اميدواريم اين نشست بتواند کمي جريان گفت و گو را تغيير دهد.

گفتني است، دهمين همايش بانکداري الکترونيک و نظام هاي پرداخت با شعار گذار به بانکداري هوشمند امروز ?? آبان ماه در مرکز همايش هاي بين المللي صدا و سيما به کار خود پايان داد.

  • برچسب ها