امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

وام بدون سود و کارمزد راچگونه و از کجا بگيريم؟

مدير منطقه آذربايجان شرقي و اردبيل بانک سينا گفت: بانک سينا وام بدون سود و کارمزد خود را تا سقف 3 ميليارد ريال در قالب طرح «آفتاب» به مشتريان حقيقي و حقوقي اعطا مي‌کند.

به گزارش بانک امروز، بر اساس اين گزارش، محمدرضا بالايي در نشست با خبرنگاران با بيان اينکه بانک سينا با شناخت درست نيازهاي اقشار متوسط و خاص جامعه که به دنبال دريافت تسهيلات «بدون سود» هستند، طرح تسهيلاتي «آفتاب» را معرفي کرده است، اظهار کرد: تسهيلات اين طرح که بدون سود و با کارمزد صفر پرداخت مي‌شود، ويژه سپرده‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز است.

وي افزود: خط بانکداري اجتماعي در بانک سينا پيش از اين به عنوان حوزه بانکداري اسلامي يا بانکداري قرض‌الحسنه شناخته مي‌شد که هدف آن ارائه تسهيلات قرض‌الحسنه به گروه‌هاي حمايتي، اقشار گروه هدف بنياد مستضعفان، مددجويان و... بوده است که با تغيير رويکرد، اکنون موضوع پرداخت وام‌هاي حمايتي و قرض‌الحسنه را جدي‌تر دنبال مي‌کند.


ميزان و شرايط وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد

بالايي گفت: براي دريافت وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد آفتاب، افتتاح يک حساب قرض‌الحسنه با حداقل موجودي 50 هزار تومان لازم است و افراد مي‌توانند بر اساس ميانگين يک ماهه تا 12 ماهه اين حساب درخواست وام کنند. بسته به اينکه موجودي يا همان رسوب سپرده قرض‌الحسنه افراد چند ماه است، مبلغ وام مي‌تواند به ميزان 13.1 درصد اين موجودي تا 147.2 درصد آن باشد. به عنوان مثال اگر فردي براي مدت شش ماه مبلغ يکصد ميليون تومان را در اين حساب قرار دهد، مي‌تواند با فرض بازپرداخت 12 ماهه، مبلغي حدود 82 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه دريافت کند و مجموع موجودي خود را به 182 ميليون تومان برساند.

وي ادامه داد: مدت بازپرداخت اين تسهيلات بين 6 تا 48 ماه متغير است و بر اساس مدت زمان ايجاد ميانگين حساب و بازپرداخت، ضريب تسهيلات يعني نسبت وام دريافتي به ميانگين سپرده، تعيين مي‌شود.

بالايي خاطرنشان کرد: سقف وام پرداختي به افراد در اين طرح 300 ميليون تومان است، مشروط به آن‌که مانده اصل تسهيلات خرد اعطايي و کارت اعتباري فرد در بانک سينا از اين مبلغ بالاتر نباشد.


وامي که مي‌توان منتقل کرد

مدير منطقه آذربايجان شرقي و اردبيل بانک سينا تصريح کرد: موضوع جذاب ديگر اين طرح بانک سينا، امکان انتقال امتياز اين وام به ساير افراد است. يعني پس از اينکه فرد سپرده‌گذاري کرده و موعد دريافت وام فرا رسيد، مي‌تواند امتياز دريافت وام را به پدر، مادر، همسر، فرزندان، خواهر و برادر خود با تکميل فرم انتقال امتياز واگذار کند.

وي خاطرنشان کرد: همچنين کارفرمايان حقيقي نيز مي‌توانند امتياز وام خود را با ارائه مدارک مربوط به سوابق بيمه‌اي که حداقل بايد سه ماه باشد و تکميل فرم انتقال امتياز وام، به پرسنل زيرمجموعه منتقل کنند.

بالايي در بخش ديگري از سخنان خود به تسهيلات بانک سينا در مناطق محروم ? استان آذربايجان شرقي و اردبيل اشاره کرد و گفت: چاراويماق در آذربايجان شرقي و گرمي در اردبيل به عنوان ? منطقه‌اي هستند که از سوي بنياد مستضعفان کم برخوردار تشخيص داده شده‌اند و اين بانک تنها در شهرستان چاراويماق به يک هزار و ??? متقاضي يک هزار و ?? ميليارد ريال تسهيلات داده است.

وي با بيان اينکه اين بانک در استان‌هاي آذربايجان شرقي و اردبيل ??? هزار مشتري از صنوف مختلف دارد، گفت: اين منطقه با ?? شعبه و ? باجه جزو مناطق برتر بانک سينا در کشور محسوب مي‌شود.

وي منابع در اختيار اين منطقه را ?? هزار و ??? ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: ?? درصد اين منابع را که ?? درصد آن منابع ارزان قيمت هستند به صورت تسهيلات به متقاضيان داده ايم.

بالايي ادامه داد: منابع بانک سينا در اين منطقه ?? درصد و مانده مصارف آن ?? درصد افزايش داشته و تسهيلات پرداختي از سوي منطقه آذربايجان شرقي و اردبيل بانک سينا سه هزار و ??? ميليارد ريال بيشتر از تعهدات بوده است.

منبع: خبرگزاري فارس

  • برچسب ها