امروز : دهم اسفند ماه سال 1402
image بانک

اهميت تحقيق و پژوهش در صنعت بانکداريمديرعامل بانک رفاه کارگران اهميت تحقيق و پژوهش در صنعت بانکداري را تشريح کرد.

به گزارش بانک امروز، دکتر اسماعيل للـه‌گاني در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومي بانک رفاه کارگران در حاشيه مراسم گراميداشت هفته پژوهش و فناوري و تقدير از پژوهشگران برتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و سازمان‌هاي تابعه که با حضور دکتر مرتضوي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در محل سالن 17 شهريور اين وزارتخانه برگزار شد، با بيان اينکه در محيط رقابتي صنعت بانکداري، تحقيق و پژوهش نقش تعيين‌کننده‌اي در موفقيت بانک‌ها دارد، تصريح کرد: با توجه به رشد سريع تکنولوژي و توسعه روزافزون فناوري اطلاعات، خواسته‌هاي مشتريان بانک‌ها نيز تغيير يافته و خواستار خدمات نوين و سرويس‌هاي متنوع بانکي هستند. بدون شک در اين شرايط بانک‌هايي مي‌توانند سهم بازار خود را ارتقاء بخشند که توجه ويژه‌اي به مقوله پژوهش و اهميت اين مقوله در طراحي خدمات و محصولات داشته باشند.

وي افزود: امروز صنعت بانکداري از شيوه سنتي و دستي خارج شده و به سمت بانکداري باز سوق پيدا کرده است و در اين شرايط مشتريان بانک‌ها نيز کاملا هوشمند عمل مي‌کنند.

دکتر للـه‌گاني افزود: بدون شک شناخت نيازهاي مشتريان و طراحي و معرفي محصولات و خدمات براي آنها از طريق مقوله تحقيق و پژوهش حاصل مي‌شود و بر اين اساس بانک‌هاي موفق بانک‌هايي هستند که توجه کافي به اين امر داشته باشند.

به گفته وي، پژوهش‌ها زماني اثربخش خواهند بود که کاربردي و متناسب با نيازهاي جامعه هدف انجام شده باشند.

مديرعامل بانک رفاه کارگران به جايگاه پژوهش در اين بانک اشاره کرد و گفت: در بانک رفاه دو عنصر بنيادي "پژوهش" و "برنامه‌ريزي" در يک حوزه مشخص تجميع شده است تا برنامه‌هاي توسعه‌اي مبتني بر نتايج تحقيقات و پژوهش‌ها، عملياتي شوند.

وي افزود: ابتدا نيازهاي مشتريان از سطح شعب گردآوري و مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته و سپس متناسب با نتايج اين مهم، خدمات و محصولات نوين بانکي طراحي و ارائه مي‌شوند.

دکتر للـه‌گاني ادامه داد: هيچ طرح و برنامه توسعه‌اي در بانک رفاه کارگران بدون انجام تحقيقات و پژوهش‌هاي کاربردي اجرايي نمي‌شود و اين مهم در سال‌هاي اخير با جديت روزافزوني مبناي عمل قرار گرفته است.

مديرعامل بانک رفاه کارگران به فروش اوراق گواهي سپرده خاص از سوي اين بانک و ارتباط آن با مقوله پژوهش اشاره کرد و گفت: اين طرح حاصل سال‌ها کار پژوهشي و بررسي طيف‌هاي مختلف نيازهاي مشتريان و واحدهاي توليدي بود و در نهايت پس از بررسي يافته‌هاي تحقيقاتي به اين نتيجه رسيديم که انتشار اين اوراق مي‌تواند علاوه بر کاهش نرخ تورم از طريق مديريت نقدينگي، منجر به رونق توليد و اشتغالزايي از مسير تامين مالي واحدهاي توليدي شود و بر اين اساس به عنوان طرح ابتکاري از سوي بانک رفاه کارگران در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر للـه‌گاني در پايان تاکيد کرد: بدون شک مسير رشد، شکوفايي و پويايي هر چه بيشتر ايران اسلامي در گرو نهادينه شدن فرهنگ پژوهش و استفاده از يافته‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي است.

  • برچسب ها