امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

تقدير معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از عملکرد بانک تجارت


پس از ارائه گزارش منتهي به شش ماهه اول سالجاري صورت گرفت:
تقدير معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از عملکرد بانک تجارت
معاون امور بانکي و شرکت‌هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي عملکرد مطلوب بانک تجارت در حوزه هاي مختلف را زمينه ساز تحقق برنامه هاي بلندمدت اين بانک برشمرد.
به گزارش بانک امروز به نقل از مديريت روابط‌عمومي و ارتقاء سرمايه اجتماعي بانک تجارت، دکتر محمد جواد شريف‌زاده در جلسه هم‌انديشي و ارزيابي عملکرد بانک تجارت در شش‌ماه نخست سال جاري که با حضور مديرکل وزارتي و مشاورين وزارت امور اقتصادي و دارايي، مديرعامل، اعضاي هيات‌مديره و هيات‌عامل بانک تجارت، در روز دوشنبه 29 آبان ماه برگزار شد، ضمن تقدير از دستاوردهاي اين بانک گفت: بانک تجارت با توجه به عملکرد مطلوب در حوزه‌هاي مختلف، جزو بانک‌هاي توانمند شبکه بانکي محسوب مي‌شود و دستاوردهاي آن راه‌اندازي Core Banking‌، استارت‌آپ‌ها و شيوه‌هاي کسب‌وکار، قابل تمجيد و ارزشمند بوده و نشان از آن دارد که بانک تجارت افق برنامه هاي بلندمدت خود را به خوبي ترسيم کرده است.


تمرکز در حوزه تحول ديجيتال و محصولات اعتباري؛ نقطه قوت بانک تجارت

شريف‌زاده در ادامه به ‌مقايسه عملکرد بانکها در طراحي محصولات اعتباري پرداخت و تصريح کرد: يکي از نکات مثبت و مزيت‌ عملکرد بانکها، تمرکز روي محصولات و ابزارهاي اعتباري است که مي‌تواند انتفاع بانک‌ها را بيشتر کند؛ در اين بخش، بانک تجارت جزو بانک‌هاي برتر در حوزه تحول ديجيتال به حساب مي‌آيد.


بانک تجارت درک درستي از مفاهيم بانکداري دارد

معاون امور بانکي و شرکت‌هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي با اشاره به درآمدهاي کارمزدي بانک تجارت تاکيد کرد: برنامه‌ريزي در حوزه درآمدهاي کارمزدي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است؛ خصوصاً اينکه بانک تجارت، نشان داده مفاهيم بانکداري را به بهترين شکل ممکن درک و در اين حوزه موفق عمل کرده است.

وي با ابراز اميدواري از وضعيت مطلوب بانک تجارت در تمامي حوزه‌ها گفت: انتظار ما اين است که با توجه به پتانسيل بانک تجارت، تا پايان سال جاري شاهد افزايش سهم از بازار و سودآوري بيشتر اين بانک باشيم.

فروش املاک و اموال مازاد و شرکت‌ها، بهبود کفايت سرمايه، سرآمدي در حوزه فعاليت‌هاي ارزي، حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان، ارائه محصولات جديد، پايين بودن قيمت تمام شده پول و سلامت حرفه‌اي بانک با توجه به انجام تکاليف قانوني از ديگر مواردي بود که معاون امور بانکي و شرکت‌هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي به آن‌ها اشاره کرد.


توفيق حاصل شده در بانک تجارت مرهون تلاش همکاران است

در ابتداي اين نشست مديرعامل بانک تجارت با تقدير از حسن توجه و حمايت‌هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي از اين بانک در راستاي پيشبرد امور محوله گفت: اين نشست به‌منظور ارائه گزارش عملکرد شش‌ماهه نخست سال جاري و اقدامات بانک در سنوات اخير برگزار شده است.

دکتر هادي اخلاقي فيض آثار، با بيان اينکه اين گزارش، در چارچوب دستورات وزير محترم امور اقتصادي و دارايي تهيه شده افزود: در راستاي سياست‌هاي ابلاغي و راهبردهاي دولت محترم و تاکيد بر تمرکز روي مشتريان خرد و تامين نيازمندي‌هاي آن‌ها، بانک تجارت مکانيزه ‌کردن خدمات در قالب بانکداري ديجيتال و اصلاح فرآيندها را به منظور تسهيل ارائه خدمات با کيفيت به مشتريان، مدنظر قرار داده است.

مديرعامل بانک تجارت دستاوردهاي بانک در شش ماهه نخست سال را مرهون تلاش خالصانه همکاران دانست و اظهار اميدواري کرد که اين نتايج درخشان در سايه همدلي کارکنان ادامه يابد

  • برچسب ها