امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

حمايت بانک رفاه کارگران از نهادينه‌سازي فرهنگ مهارت‌آموزي در کشور

در راستاي نهادينه‌سازي فرهنگ مهارت‌آموزي در کشور و با هدف بسترسازي ايجاد فرصت‌هاي شغلي پايدار، تفاهم‌نامه همکاري بانک رفاه کارگران و سازمان آموزش فني و حرفه‌اي امضاء شد.


به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک رفاه کارگران، اين تفاهم‌نامه طي مراسمي که به همين منظور در محل اين بانک برگزار شد، به امضاي دکتر اسماعيل للـه‌گاني مديرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر مهرداد عظيمي معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور رسيد.

مديرعامل بانک رفاه کارگران طي سخناني در اين مراسم از آمادگي اين بانک به منظور حمايت از برنامه‌هاي توسعه‌اي اين سازمان خبر داد و گفت: موضوع مهارت‌آموزي از جمله مقوله‌هاي تعيين‌کننده در راستاي پايدارسازي فرصت‌هاي شغلي است و بانک رفاه کارگران به عنوان يکي از بانک‌هاي پيشرو در زمينه حمايت از اشتغالزايي در کشور، آمادگي دارد تا از اقدامات اجرايي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور در اين بخش حمايت کند.وي با بيان اينکه در آينده شاهد حضور کسب‌وکارهاي مختلف بر بستر الکترونيک خواهيم بود، تاکيد کرد: به همين دليل نقش بازيگران نيز در حوزه آموزش‌هاي شغلي تغيير خواهد کرد و ضرورت دارد بسترهاي ارائه اين آموزش‌ها با اين رويکرد و بر مبناي ارائه آموزش بازاريابي الکترونيک، فراهم شود.

دکتر للـه‌گاني تصريح کرد: بانک رفاه کارگران در سال‌هاي اخير توانسته است با توسعه خدمات الکترونيک خود به يکي از بانک‌هاي برتر کشور در اين بخش تبديل شود. مي‌توانيم ظرفيت‌هاي گسترده اين بانک در حوزه فناوري اطلاعات را به منظور توسعه آموزش‌هاي مهارتي در اختيار سازمان فني و حرفه‌اي قرار دهيم.

وي به برنامه اين سازمان در راستاي راه‌اندازي تلويزيون اينترنتي اشاره کرد و گفت: ايده راه‌اندازي اين تلويزيون بسيار ارزشمند است و مي‌تواند نقطه عطفي در راستاي توسعه آموزش‌هاي شغلي باشد. بانک رفاه کارگران در کنار اين سازمان و هميار مطمئني براي آن براي اين منظور است و از اين ايده کاملا حمايت مي‌کند.مديرعامل بانک رفاه کارگران بر ضرورت ارائه آموزش‌هاي مرتبط با فروش کالا و خدمات به کسب‌وکارهاي مختلف تاکيد و از راه‌اندازي سامانه "رفاه‌کار" از سوي اين بانک به منظور تسهيل در خريد و فروش محصولات مشاغل خانگي خبر داد و گفت: اين سامانه با همکاري وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در حال طراحي است و اين امکان را فراهم مي‌کند تا توليدکنندگان مشاغل خانگي بتوانند کالاي خود را به راحتي به بازار عرضه کنند و بانک رفاه و اين وزارتخانه نيز اقدامات حمايتي در راستاي معرفي و برندسازي اين توليدات انجام خواهند داد.

به گفته وي، فاز اول سامانه "رفاه‌کار" با رويکرد داخل و فاز بعدي آن با محوريت فروش در خارج از کشور اجرايي خواهد شد. امکان بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي اين سامانه به منظور پيشبرد برنامه‌هاي اجرايي سازمان فني و حرفه‌اي در راستاي فروش اينترنتي کالا و خدمات جامعه هدف اين سازمان فراهم است.

دکتر للـه‌گاني به سامانه "بتا" اين بانک اشاره کرد و با بيان اينکه آمادگي داريم ظرفيت‌هاي اين سامانه را به سمت کارکنان سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور سوق دهيم، تصريح کرد: اين سامانه از جمله سامانه‌هاي آنلاين و کاربردي است که امکان خريد اقساطي را فراهم ساخته و به‌منظور ارائه خدمات به افرادي کاربرد دارد که حقوق‌شان را از اين بانک دريافت مي‌کنند.

وي افزود: پذيرندگان و فروشگاه‌هاي سراسر کشور نيز که تمايل به همکاري با بانک رفاه کارگران داشته باشند، مي‌توانند، در مورد ارائه خدمات خريد اقساطي و اعتباري به مشتريان بانک رفاه با اين بانک همکاري کنند.

مديرعامل بانک رفاه کارگران در پايان به درگاه پرداخت اينترنتي(IPG) اين بانک اشاره کرد و گفت: جامعه هدف سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور بسيار گسترده است و مي‌توانيم براي پيشبرد برنامه‌هاي آموزشي اين سازمان اين درگاه را در اختيار آن قرار دهيم تا از اين طريق آموزشگاه‌هاي آزاد فني و حرفه‌اي و فراگيران دوره‌هاي آموزشي بتوانند در محيطي امن و استاندارد نقل و انتقال مالي خود را انجام دهند.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور نيز طي سخناني در اين مراسم با قدرداني از حمايت‌هاي بانک رفاه کارگران از اين سازمان گفت: اين بانک در هر حوزه‌اي که ورود کرده، بسيار اثرگذار بوده است و اين مهم براي سازمان نيز کاملا مشهود و شايسته قدرداني است.

دکتر عظيمي امضاي تفاهم‌نامه با بانک رفاه کارگران را نقطه عطفي در توسعه آموزش‌هاي مهارتي توصيف کرد و گفت: اين تفاهم‌نامه نه تنها براي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي بلکه براي کل کشور بسيار مهم است و سازمان‌ها و مجموعه‌هاي مختلف مي‌تواند از ظرفيت‌هاي آن بهره‌مند شود.

وي به راه‌اندازي تلويزيون اينترنتي از سوي اين سازمان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازي اين تلويزيون اقدام بسيار ارزشمندي در راستاي نهادينه‌سازي فرهنگ مهارت‌آموزي در کشور محسوب مي‌شود و اگرچه در زمينه توليد محتواي آن مشکلي نداريم اما نيازمند همکاري‌هاي فني بانک رفاه براي اين منظور هستيم.

دکتر عظيمي در پايان تصريح کرد: حوزه‌هاي فعاليت سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور بسيار گسترده است و هر کدام از اين حوزه‌ها مي‌تواند زمينه‌ساز توسعه‌ همکاري‌هاي متقابل با بانک رفاه کارگران باشد.

  • برچسب ها