امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

نقش پررنگ بانک تجارت در طرح ملي جهش توليد مسکنبا انعقاد بيش از 33 هزار قرارداد اعطاي تسهيلات محقق شد

بر اساس آمار منتشر شده در سامانه TEM وزارت راه و شهرسازي، بانک تجارت با انعقاد 33 هزار و 365 واحد قرارداد در حوزه اعطاي تسهيلات طرح ملي جهش توليد مسکن، نقش پررنگي در به ثمر رسيدن اين طرح بزرگ برداشته است.
به گزارش بانک امروز به نقل از روابط‌عمومي و ارتقاء سرمايه اجتماعي بانک تجارت، بررسي عملکرد بانک‌هاي دولتي و خصوصي (اصل 44 قانون اساسي)، نشان مي‌دهد که بانک تجارت در ميان شبکه بانکي کشور، در مجموع نسبت درصد تعداد واحد انعقاد قرارداد شده به تعداد واحد معرفي شده در حوزه اعطاي تسهيلات طرح ملي جهش توليد مسکن، رتبه دوم را کسب کرده است.

بر اين اساس، بانک تجارت موفق شده از ميانگين عملکرد شبکه بانکي کشور، رکورد بالاتري را کسب کرده و با اين روند، گام بلندي در راستاي به ثمر نشستن طرح ملي جهش توليد مسکن بردارد.

اين در حالي است که هم‌اکنون پروژه‌هاي بزرگي به منظور انعقاد قرارداد اعطاي تسهيلات در قالب اين طرح به بانک تجارت معرفي شده‌اند که بخش عمده‌اي از آن‌ها در دست بررسي و تکميل مدارک قرار دارند؛ از ‌جمله اين پروژه‌ها مي‌توان به پروژه 2390 واحدي استان مرکزي، 2384 واحدي خراسان جنوبي، پروژه 1620 واحدي استان قزوين و پروژه 1264 واحدي استان بوشهر اشاره کرد.

بر مبناي اين گزارش، از مهرماه سال جاري، مسئوليت انعقاد قرارداد اعطاي تسهيلات 17 هزار و 630 واحد از پروژه‌هاي مسکن 99 ساله که رقمي معادل 65 درصد از کل اين پروژه است، به بانک تجارت واگذار شده که فرآيند اجرايي آن در حال انجام است.

  • برچسب ها