امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

مديرعامل بانک کشاورزي:
قريب به 90 درصد تسهيلات بانک کشاورزي به بخش کشاورزي پرداخت شده است


مديرعامل بانک کشاورزي در ديدار با وزير جهاد کشاورزي، تامين مالي بخش کشاورزي و حمايت از فعالان و توليد کنندگان اين بخش را رسالت اصلي اين بانک دانست و گفت: در هر شرايطي تداوم اين حمايت ها مورد تأکيد است و تقويت توان حمايتي بانک کشاورزي، کيفيت ارائه خدمات به جامعه هدف و ذينفعان را افزايش خواهد داد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک کشاورزي، فرشيد فرخ نژاد روز دوشنبه هشتم آبان در نشستي که با حضور محمدعلي نيکبخت وزير جهادکشاورزي، کاظم خاوازي قائم مقام و معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزارت جهادکشاورزي، اعضاي هيات مديره و مديران ستادي و استاني بانک کشاورزي برگزار شد، ضمن قدرداني از حمايت هاي دولت محترم به ويژه وزارتخانه هاي جهاد کشاورزي و امور اقتصادي و دارايي و نيز بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، تصريح کرد: سهم بانک کشاورزي از کل تسهيلات پرداختي شبکه بانکي به بخش کشاورزي همواره بالاي 50 درصد بوده است و بيش از 90 درصد تسهيلات اين بانک نيز به صورت تخصصي در بخش کشاورزي و بخش قرض الحسنه پرداخت مي شود.

وي با بيان اين که ضمن رعايت توازن منابع و مصارف و کاهش ميزان اضافه برداشت از بانک مرکزي، با تمام توان تلاش مي کنيم تا تامين مالي طرح هاي بخش کشاورزي و تخصيص بهينه منابع محدود در اولويت قرار گيرد، افزود: با هدف تقويت توان حمايتي بانک و امکان خدمت رساني بيشتر و بهتر به بخش کشاورزي، علاوه بر استفاده از ظرفيت هاي قانوني براي تعيين تکليف مطالبات بانک از شرکت هاي دولتي و افزايش سرمايه بانک، انتظار مي رود منابع ريالي و ارزي شرکت هاي فعال در زمينه کشاورزي نيز به اين بانک هدايت شود.

مديرعامل بانک کشاورزي خاطر نشان کرد: همچنين در راستاي جذب منابع، افزايش سهم از بازار و بالابردن توان حمايتي بانک در تامين مالي واحدهاي توليدي، فرآيندها و سازوکارهايي براي تقويت شبکه شعب شهري به منظور تکميل سبد خدمات و ارائه خدمات ريالي و ارزي مطلوب و مورد نياز به همه مشتريان، تدوين و اتخاذ شده است.

فرخ نژاد در ادامه، به رشد منابع بانک کشاورزي به ويژه افزايش حجم فعاليت هاي ارزي اين بانک اشاره کرد و اظهار داشت: در شاخص رشد منابع، بانک کشاورزي در مقايسه با ميانگين شبکه بانکي، رشد قابل قبولي داشته و اين امر بيانگر تلاش همکاران ما براي ارائه خدمات مطلوب و موثر به مشتريان و اعتماد و علاقه جامعه نسبت به اين بانک 90ساله است.

وي خاطرنشان کرد: در شاخص سهم از بازار ارزي، بانک کشاورزي از 3 درصد به 7.23 درصد رسيده و جايگاه اين بانک در جدول سهم از بازار ارزي نظام بانکي از رتبه 10 به رتبه 5 صعود کرده است.

مديرعامل بانک کشاورزي تاکيد کرد: اين بانک در حوزه فناوري اطلاعات و در بين شبکه بانکي، رتبه اول را در شاخص تراکنش هاي موفق شتابي کسب کرده که اين موفقيت نشان دهنده پايداري و تداوم ارائه خدمات بانکداري الکترونيک به مشتريان است.

وي همچنين با اشاره به جديت بانک در اجراي صحيح برنامه هاي تحول ديجيتال و قابليت هاي کاربردي اپليکيشن هاي باران و آسان در زمينه افتتاح حساب و پرداخت تسهيلات به صورت غيرحضوري، اظهار داشت: نسخه جديد سامانه بازارگاه محصولات کشاورزي به زودي با تکميل خدمات و با همکاري وزارت جهاد کشاورزي رونمايي خواهد شد.

فرخ نژاد دربخش پاياني سخنانش با بيان اين که 90 سال قدمت و ماندگاري بانک کشاورزي، نتيجه و ميراث تلاش صادقانه همکاران ما در ادوار مختلف است و امروز مفتخريم که در خدمت جامعه هدف بسيار بزرگ و مهمي هستيم، ابراز اميدواري کرد: در ادامه مسير با حمايت دولت بتوانيم بيش از پيش در ايفاي مسئوليت ها، خدمت به بخش کشاورزي و تحکيم زيرساخت هاي امنيت غذايي کشور موفق باشيم.

  • برچسب ها