امروز : دوم اسفند ماه سال 1402
image بانک

انتشار اوراق گواهي سپرده سرمايه‌گذاري خاص منجر به کاهش نرخ تورم مي‌شود

همايش تخصصي "تامين مالي صنعت آهن و فولاد کشور" با سخنراني مديرعامل بانک رفاه کارگران در حاشيه دهمين نمايشگاه بورس، بانک، بيمه، خصوصي‌سازي و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري کشور (کيش اينوکس 2023) برگزار شد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومي بانک رفاه کارگران، دکتر اسماعيل للـه‌گاني طي سخناني در اين همايش فرصت‌ها و سازوکار واقعي تامين مالي طرح‌هاي مختلف اقتصادي(توليدي، ساختماني و خدماتي) از طريق انتشار اوراق گواهي سپرده مدت‌دار ويژه سرمايه‌گذاري (خاص) بانک رفاه کارگران را تشريح کرد.

وي با بيان اينکه، اين اوراق با هدف حمايت از توليد ملي و بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزي منتشر مي‌شود، تاکيد کرد: بانک رفاه کارگران ضمن تضمين حداقل سود مورد انتظار سپرده‌گذاران، بر نحوه مصرف سپرده‌ها بر مبناي قوانين تصريح شده در عمليات بانکداري اسلامي بدون ربا، نظارت مي‌کند.

مديرعامل بانک رفاه کارگران به نقش انتشار اين اوراق در کاهش نرخ تورم اشاره کرد و گفت: اين اوراق با هدايت نقدينگي به سمت توليد ضمن کاهش نرخ تورم منجر به ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد مي‌شود.

وي به اهداف شعار سال "مهار تورم و رشد توليد" اشاره کرد و گفت: انتشار اين اوراق کاملا در راستاي تحقق اهداف اين شعار است؛ چراکه از يک سو با مديريت نقدينگي عمومي کشور منجر به کاهش نرخ تورم و از سوي ديگر با تامين مالي طرح‌هاي توسعه‌اي واحدهاي توليدي موجب رشد توليد ملي و اشتغالزايي مي‌شود.

دکتر للـه‌گاني به مزيت سود متعلقه به اين اوراق اشاره کرد و گفت: اين سود بالاتر از نرخ سود بانکي و علي‌الحساب است و مابه‌التفاوت سود قطعي پس از اتمام پروژه براساس ميزان سودآوري طرح، پرداخت مي‌شود؛ بانک رفاه کارگران نيز نرخ سود مورد انتظار اعلامي را تضمين مي‌کند.

وي در پايان خاطرنشان ساخت: در حال حاضر شعب بانک رفاه کارگران در سراسر کشور آماده فروش اين اوراق به متقاضيان هستند.

  • برچسب ها