پرویزیان به عنوان سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی منصوب شد

دکتر محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی طی حکمی دکتر کوروش پرویزیان را به عنوان سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی منصوب کرد.

به گزارش بانک امروز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر اصغر ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی در مراسم تکریم و معارفه که با حضور دکتر یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع این بانک، مدیران بانک مرکزی و پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شد اظهار داشت: پژوهشکده پولی و بانکی می‌تواند مرجع مناسبی برای متخصصین و بانکداران کشور باشد.

وی ارائه تصویر مناسب از دستاورد‌های پژوهشکده پولی و بانکی، ورود بیشتر به حوزه ترجمه کتب، افزایش ارتباط با دانشگاه ها، تقویت ارتباط با نهاد‌های پژوهشی موثر بین المللی را از راهبرد‌های مطلوب پژوهشکده پولی و بانکی دانست.

در ادامه این جلسه، دکتر یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی نیز با بیان اینکه پژوهشکده پولی و بانکی چندین طرح تحقیقاتی را طی ماه‌های اخیربه صورت مطلوبی راهبری کرده است گفت: پژوهشکده پولی و بانکی می‌تواند تاثیر بسزایی در تصمیم گیری‌ها داشته باشد.
دکتر محمد شیریجیان سرپرست سابق پژوهشکده پولی و بانکی نیز در ادامه این مراسم گفت: پژوهشکده پولی و بانکی از مجموعه‌های خوشنام در فضای آکادمی و پژوهشی بوده و این امر حاصل تلاش پژوهشگران این پژوهشکده است.
وی با بیان اینکه پژوهشکده پولی و بانکی در سال‌های گذشته به صورت ثابت قدم فعالیت‌های محوله را به صورت مطلوبی پیش برده است تاکید کرد: اقدامات مناسبی نیز در حوزه انتشارات انجام شده و به طور حتم، اقای پرویزیان با اشرافی که در مباحث مختلف دارد پژوهشکده را بیش از پیش به سوی تعالی هدایت خواهد کرد.
دکتر شیریجیان، نگاه بانک مرکزی به پژوهشکده را نگاهی رو به جلو و تعالی دانست و افزود: با توجه به توان علمی پژوهشگران بهتر است بیش از پیش از نظرات پژوهشگران در کمیته‌های تخصصی بانک مرکزی بهره گیری شود.
در ادامه این مراسم، دکتر کوروش پرویزیان با اشاره به نگاه ویژه به جایگاه پژوهشکده پولی و بانکی در فضای ملی کشور تصریح کرد: پژوهشکده همواره مرجع فعالیت حوزه پولی و بانکی بوده و با توجه به اینکه بانک مرکزی طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی را در بخش سیاست گذاری در بخش‌های مختلف داشته است می‌تواند از ظرفیت پژوهشکده نیز بیش از پیش بهره گیری کند.

سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی گفت: این پژوهشکده به دلیل جایگاهش می‌تواند به همراه موسسه عالی آموزش بانکداری اقدامات موثر و اثر گذاری در حوزه پولی و بانکی کشور انجام دهد.

دکتر کوروش پرویزیان پیش از این مشاور ارشد رئیس‌کل بانک مرکزی، مدیرعامل سابق بانک پارسیان، عضویت در شورای پول و اعتبار و کمیسیون تخصصی آن، عضویت در هیات انتظامی بانک‌ها و ریاست شورای عالی کانون بانک‌ها در سال‌های گذشته را در سوابق کاری خود دارد.

وی دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است و ضمن عضویت در هیات علمی دانشگاه شاهد، تاکنون به‌عنوان مدرس در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس و امام صادق فعالیت داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه خبر:

https://bankemruz.ir/?p=10837

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

تصویر روز:

داغ ترین ها