توسعه تجاری‌سازی صدور سفته الکترونیک هلدینگ TiT

تجاری‌سازی سرویس صدور سفته الکترونیک هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران «تی‌آی‌تی» با همکاری شرکت سیتاد توسعه داده شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران «تی‌آی‌تی»، در روز دوم نمایشگاه الکامپ، سرویس صدور سفته الکترونیک هلدینگ «تی‌آی‌تی» با همکاری شرکت سیتاد رونمایی شد. طراحی و اجرای سامانه‌ی مرتبط با صدور سفته الکترونیک، ظهرنویسی و انتقال آن توسط هلدینگ تی‌آی‌تی که از طریق «بانک گردشگری» صورت می‌گیرد؛ با استفاده از سامانه‌ای جامع که مورد تأیید وزارتخانه‌های «امور اقتصادی و دارایی» و «صمت» و «بانک مرکزی» و «قوه قضائیه» است، انجام می‌شود. 

فرایند مزبور علاوه بر کاهش هزینه‌های متنوع تحمیلی بر نظام بانکی و متقاضیان، دقت، صحت و سرعت را برای طرفین استفاده از این خدمات به ارمغان می‌آورد.

همکاری هلدینگ تی‌آی‌تی و سیتاد با هدف بهره‌برداری از فرصت‌های موجود در صنعت بانکداری و تقویت ارتباط با فعالان حوزه فین‌تک آغاز شده است. 

مزایای استفاده از سفته الکترونیکی اجمالا به شرح زیر قابل ارائه است:

  • حذف کاغذ، چاپ، نگهداری و عرضه‌ی سفته.
  • امکان تعیین رقم دقیق اعتباری که سفته در قبال آن صادر می‌شود.
  • تشخیص برخط اصالت صادرکننده‌ی سفته و ظهرنویسان و امضای آنان
  • تعیین دقیقِ علت صدور سفته و مستنداتی که مؤید آن باشد.
  • پیشگیری از آسیب‌های ناشی از عدم آگاهی حقوقی صادرکننده‌ی سفته 
  • امکان ایجاد ارتباط میان وجه اولیه موضوع صدور سفته و کاهش آن در طول پرداخت اقساط
  • بهره‌گیری از سفته‌ی الکترونیکی، اطمینان لازم را برای درک صحیحِ حدود تکالیف صادرکننده و حسب ضرورت، دریافت‌کننده‌ی آن فراهم می‌کند.

این خدمت علاوه بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برای دیگر کسب و کارها در حوزه‌ی فین‌تک و متناسب با مقتضیات آنها نیز قابل تطبیق، طراحی و پیاده‌سازی است.


Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه خبر:

https://bankemruz.ir/?p=10835

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

تصویر روز:

داغ ترین ها